Jak je možné, že čínský trh s tablety stále roste? Pojďte se podívat na odpověď

Zdroj fotografie: Huawei

Díky globální pandemii Covid-19 povstaly tablety z mrtvých. Nicméně, i přesto potávka po nich roste pouze na čínském trhu, mezitím, co v ostatních regionech se opět začala zpomalovat.

Podle zprávy společnosti IDC se na čínském trhu prodalo přibližně 7,65 milionů tabletů. Trh zaznamenal meziroční nárůst o 10,6 %. Skutečnost je taková, že jsme byli svědky nejvíce dodaných tabletů za jedno čtvrtletí za posledních sedm let.

Narozdíl od jiných regionů má Čína stále silnou poptávku po tabletech. Je to proto, že tato kategorie produktů se stala důležitou v souladu s politikou „dvojího snížení“. Nyní to je důležitý požadavek pro samoučení v Číně.

Na začátku školního roku byla čísla pochopitelně nejvyšší, postupem času se začala snižovat. Komerční dodávky tabletů poklesly, protože vláda minulý rok ve stejnou dobu nakupovala mnoho těchto zařízení pro sčítání lidu.

Huawei MatePad / Zdroj fotografie: Huawei

Tržní podíl s Androidem se oproti minulému roku zvýšil z 59,4 % na 62,3 %. Spotřebitelé mají širokou škálu možností v cenovém segmentu 2000 – 3000 juanů. Bohužel kvůli vysoké poptávce se cena zařízení zvýšila.

IDC uvádí, že dodávky tabletů v roce 2021 dosáhnou nového maxima od roku 2014.

V Česku je něco nemyslitelného, že by vláda takhle nakupovala tablety, nehledě na fakt, že by to byly stejně jen iPady. Ve škole jich pár máme a za celé tři roky jsme je použili asi 3x? Za mě jen tady v Česku zbytečně vyhozené peníze. Učitelé pro ně nedokážou najít využití. Ipad má velký potenciál, ale u nás to je vážně k ničemu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.