Jak se vrátit z EMUI 10 na předchozí verzi EMUI 9.1?

Před pár dny jsem vydal článek, kde bylo sepsáno několik zásadních chyb ohledně systému EMUI 10. Článek se setkal s velkým úspěchem, pokud si tedy dobře pamatujete, co v článku stálo. Tak jistě víte, že tam jako poslední věta zazněla možnost vrácení systému do původní verze tedy EMUI 9.1. Jak to ale celé probíhá? Teď se na to můžeme spolu podívat.


Určitě je dobré si před přechodem na starší verzi zálohovat telefon, abyste měl případná data uložená pro příští nahrání do telefonu. Kdyby něco selhalo nebo během instalace došlo k chybě. Jinak hrozí, že o všechno přijdete!!!


Důležité je mít telefon připojený k počítači pomocí aplikace HiSuite. Já konkrétně mám HiSuite verzi 10.0.0.510_OVE, ale typ verze nemá na tento proces vliv.

Jakmile se Vám načte telefon do aplikace, pak už máte skoro vyhráno. Hned se naproti Vám zobrazí ikona „Aktualizace systému“. Pokud na ní kliknete, naskočí Vám tabulka, kde Vám program oznámí, že užíváte nejnovější verzi. To Vás nyní ale zajímat nemusí a vy kliknete na modrou ikonku „Přejít na jinou verzi>“

Nyní se Vám nabídne možnost přechodu na předchozí verzi a zároveň vidíte, jaká konkrétní verze to je. U mě se jedná o verzi 9.1.0.244. Teď už stačí pouze kliknout na tlačítko „Obnovit“ a celý proces se spustí.

Celé to bude trvat cca 30-40 minut. Berte prosím na vědomí, že po ukončení procesu budete mít telefon dočista prázdný, jako když jste ho zrovna zakoupil. Poté si ho obnovte ze zálohy, ať se Vám zpět nahrají aplikace, zprávy, obrázky atd… I tak si budete muset ale nahrát znova otisky prstu případně si naskenovat obličej.

Pokud Vám tento návod pomůže budu rád, objevilo se hodně negativních reakcí na EMUI 10. Proto jsem rád, že Vám mohu nabídnout postup, kde se vrátíte zpět na EMUI 9.1.

Tento proces byl proveden na Huawei P30 Pro ale cyklus by se neměl lišit v závislosti na modelu. Protože systémově jsou tato zařízení stejná, v čem se to může lišit je nejspíše doba instalace. Záleží jak máte výkonný smartphone.

Kompletní Galerie:

Autor: Lukáš

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.