Jak stáhnout a nainstalovat aplikace Google na Huawei Mate 30 series

Společnost Huawei představila své vlajkové lodě Mate 30 běžící na platformě Android 10 a bohužel nepřichází s předem nainstalovanými aplikacemi Google GMS. Místo toho společnost uvedla, že bude používat HMS (mobilní služby Huawei), ale ne všichni uživatelé jsou zvyklí na galerii aplikací Huawei a stále mohou chtít používat sadu svých běžných aplikací Google.

Mate 30 Pro


Tady máme řešení, které vám ukáže, jak nainstalovat aplikace GMS (Google Mobile Services) do smartphonů řady Huawei Mate 30.

Poznámka:

Než skočíte do pokynů, nezapomeňte zálohovat stávající data a pečlivě postupujte podle pokynů.

Toto řešení také poskytuje vývojář třetích stran a není samozřejmě oficiální.

Instrukce:

    Nejprve musíte stáhnout a nainstalovat APK aplikace Google Service Assitant z webu www.lzplay.net
    Spusťte aplikaci a přijměte smluvní podmínky, povolte také požadovaná oprávnění.
    Klepnutím na modré tlačítko načtete další obrazovku a poté aktivujete ovládání pro administrátora zařízení aplikace, poté je nutné provést změny ve firmwaru a nainstalovat Google Play a další služby. Pokračujte klepnutím na „Aktivovat“.
    Kliknutím na modré tlačítko zahájíte stahování seznamu služeb a aplikačních rámců.
    Nyní budete muset počkat, až aplikace stáhne a nainstaluje aplikace a služby Google do telefonu. Po dokončení stahování částí aplikací klepněte na modré tlačítko dole. Počkejte ještě minutu, než systém spustí služby na pozadí.
    To je vše, vše je připraveno používat mobilní služby Google ve vašem smartphonu a také se můžete přihlásit a stahovat aplikace přímo z Obchodu Google Play, jako jsou Gmail, Youtube a další.
   Po instalaci můžete aplikaci Google Service Assitant odebrat, protože již nebude potřeba.

Poznámka:

Existuje několik aplikací a služeb třetích stran, které po instalaci z Google Play nemusí fungovat správně (to platí pouze pro několik aplikací).

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.