Japonský mobilní operátor pokračuje v prodeji zařízení Huawei

V návaznosti na americká omezení obchodu na Huawei, několik zahraničních trhů upustilo od prodeje smartphonů Huawei včetně Japonska. Ale nyní již je Huawei opět dostupný u operátora který nyní obnovil prodej nových zařízen.

3. července zahájil mobilní operátor IIJ (Internet Initiative Japan) prodej nových smartphonů Huawei včetně série P30, uvedl Nikkei Asia.

Huawei P30 Pro

Poté, co  rozhodnutí společnosti Google o zastavení poskytování softwarových služeb vyvolalo obavy u mnoha maloobchodníků a obchodních partnerů, a přestaly kupovat nové akcie a upustily od přijímání nových objednávek od spotřebitelů.

Po tomto, 29. června, Trump oznámil povolení opět pokračovat v obchodu pro Huawei, ve kterém společnost bude moci pokračovat v jeho nákupu od amerických technických firem. Toto rozhodnutí opět otevřelo Huawei nové dveře.

Mluvčí IIJ řekl, že „komplexní“ rozhodovací proces za úterním krokem následoval po rozhovorech s výrobci a také s komentáři Trumpa.

Mluvčí také řekl, že společnost získala od společnosti Huawei ujištění, že „aktualizace softwaru a zabezpečení zůstanou použitelné, jak tomu bylo doposud.“

Hlavní telekomunikační společnosti, včetně NTT Docomo, KDDI a SoftBank Corp, neodhalily své plány na prodej nových přístrojů Huawei a uvedly, že v současné době čekají na další vyjádření Trumpa o vývozních omezení USA.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.