Je Android na telefonech Huawei a Honor zachráněn?

Android Q

Poté, co Donald Trump zrušil americké sankce proti Huawei, nastala otázka pro Android, co bude dělat s podporou pro smartphony. A navíc, je bezpečné uchýlit se k oblíbeným mobilním telefonům, pro které bude společnost Google i nadále nabízet aktualizace v budoucnu?

Nyní je měsíční jízda na horské dráze pro Huawei v novém, trochu uvolněnějším kole. Včera došlo k dohodě mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a čínskou hlavou státu Xi Jinpingem. A Pokračovali v jednáních v americko-čínském obchodním sporu. Během této doby byl Huawei vyřazen z palebné čáry a nyní může nakupovat hardwarová a softwarová řešení od amerických firem.

Oficiální prohlášení o velmi pozitivních zprávách od Huawei a Google stále probíhá. Téma sleduje také velká část koncových uživatelů po celém světě. Ať už budou smartphony Huawei v budoucnu dostávat aktualizace systému Android, důležité aplikace, jako je například WhatsApp, Facebook a Instagram, budou i nadále fungovat a programy, které lze trvale stahovat z obchodu Play Store samozřejmě taky. Skepticismus ohledně budoucnosti Androidu v Huawei nechal prodej jinak velmi populárního výrobce částečně zhroutit.

Android aktualizace povoleny, Ark OS jako alternativa v záloze

Ale situace není zdaleka tak uvolněná, jak se může zdát. Stejně rychle a překvapivě, jako Trump zavedl sankce na Huawei, mají nyní (pouze) naplánované jejich zrušení. Obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Čínou není zdaleka dokončená, což je důvod, proč by mohlo být všechno ještě jinak. Od dnešního dne však mohou být všechny nově zavedené smartphony od Huawei a její partnerské značky Honor certifikovány společností Google a dlouhodobě dodávány s aktualizacemi systému Android a bezpečnostními záplatami.

Hongmeng OS

Kromě opatrného jásání o vývoji obchodního konfliktu by se Huawei měl i nadále zaměřovat na dokončení svého konkurenta Androidu. Systém Hongmeng (Ark OS) by pro něj bylo takové záchranné lano. Tudíž se Huawei, i když třeba pozvolna, pokouší osamostatnit od amerických společností. Zda to bude pozitivní ve smyslu koncového uživatele, bude ještě vidět. Kdokoli chce v současné době přistupovat k chytrému telefonu Huawei nebo Honor s operačním systémem Google Android, může tak učinit v každém případě bez obav z omezení.

Huawei slibuje podporu v budoucnu

Obě čínské společnosti, jak Huawei tak Honor slibují své velké uživatelské základně, že všechny aktuálně prodávané a vlastněné smartphony budou aktualizovány bez ohledu na budoucí embarga USA. Stejně tak budou všechny aplikace nadále podporovány a záruka bude zachována.

Autor: Drahozal

Zdroj:WinFuture

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.