Je nutné rozvíjet ekosystém mobilních služeb Huawei, říká předseda Huawei

V květnu 2019 byl Huawei přidán do amerického seznamu subjektů, který blokuje přístup čínských technologických gigantů k americkým technologiím a softwarovým službám, jako je Google Mobile Services (GMS), pro svá nová zařízení.

To vedlo Huawei k zavedení vlastního ekosystému mobilních služeb s názvem Huawei Mobile Services se sadou aplikací, cloudových služeb, galerií aplikací a zcela novou podporou pro vývojáře.

Eric Xu, předseda společnosti Huawei v dopise zaměstnancům a zákazníkům společnosti Huawei řekl, Huawei v roce 2020 „udělá vše proto“, aby vybudovalo svůj vlastní silný ekosystém Huawei Mobile Services, Xu to označil za nezbytný požadavek na prodej inteligentních zařízení na trzích mimo Čínu.

Huawei Mobile Services (HMS)Letos společnost Huawei uvedla na trh vlajkovou loď řady Huawei Mate 30, která nabízí úžasnou techniku nejen ​​fotoaparátu, novou výpočetní sílu a krásný displej. Tato vlajková loď provozuje open-source verzi systému Android 10 a první smartphone, který je vybaven novými službami HMS.

Brzy po zavedení Huawei Mobile Services, společnost navazuje partnerství s místními vývojáři v zemích po celém světě.

Pro povzbuzení vývojářů, aby zveřejňovali své aplikace na platformě HMS, oznámila společnost Huawei investici 1 miliardě dolarů v rámci vývojového programu s názvem „Shining Star 2.0“. Cílem tohoto programu je také pokrýt potřebné finanční prostředky na rozvoj, růst a marketing.

V současné době testuje Huawei v Číně Huawei Mobile Services 4.0 a veřejnou beta verzi HMS Core. Na druhou stranu lze očekávat, že nový HMS vstoupí na globální trh do prvního čtvrtletí roku 2020, kdy bude spuštěna řada Huawei P40 nebo možná ještě dříve.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.