Je to oficiální: Huawei právně napadá FCC, aby zrušila svůj protiprávní příkaz k dotačnímu programu

Huawei oficiálně oznámilo právní výzvu Federální komunikační komisi (FCC), která se snaží, aby soud zrušil protiprávní příkaz, který FCC přijal 22. listopadu. Servisní fond (USF) na nákup zařízení Huawei.

V petici podané Huawei u odvolacího soudu USA za pátý obvod, Huawei žádá soud, aby soudní příkaz FCC považoval za nezákonný z důvodu, že neposkytuje Huawei požadované řádné procesní ochrany při označování Huawei jako národní bezpečnostní hrozbu.

USA si dále hraje s Huawei„Huawei se domnívá, že FCC také nedokáže zdůvodnit svévolná zjištění důkazů nebo řádným zdůvodněním, pípadně analýzou, což je v rozporu s ústavou USA, zákonem o správním řízení a dalšími zákony.“

Hlavní právní ředitel společnosti Huawei Dr. Song Liuping řekl, že zákaz společnosti jako je Huawei, z důvodu, že sídlí v Číně – to nevyřeší žádné problémy s kybernetickou bezpečností.

Song řekl, že předseda FCC Ajit Pai a další komisaři FCC nepředložili žádný důkaz, který by dokázal jejich tvrzení, že Huawei představuje bezpečnostní hrozbu, a ignoroval fakta a námitky vznesené Huawei a venkovskými operátory poté, co FCC poprvé předložilo návrh v březnu 2018.

„Společnost Huawei rovněž předložila 21 podrobných rozborů, které vysvětlují, jak objednávka ubližuje lidem a podnikům v odlehlých oblastech. FCC je všechny ignoroval, “řekl.

USA vs Huawei„Operátoři na venkově Ameriky, v malých městech v Montaně, Kentucky a farmách ve Wyomingu –  se rozhodli pro spolupráci s Huawei, protože respektují kvalitu a integritu našeho vybavení,“ dodal Song. „FCC by neměla zastavit společné úsilí o propojení venkovských komunit v USA.“

Glen Nager, vedoucí poradce společnosti Huawei pro právní kroky, uvedl, že FCC jednoduše přijala pravidlo bez standardů, které bylo podle vlastního přiznání navrženo pouze s ohledem na Huawei a další čínskou společnost.

Kromě toho společnost Nager uvedla, že rozhodnutí přijaté komisí FCC překračuje „statutární pravomoc“ agentury, protože komise FCC není na základě těchto soudů oprávněna činit národní bezpečnostní úsudky ani omezovat použití fondů USF. „Komise nemá žádné odborné znalosti ani pravomoci v oblasti vnitrostátní bezpečnosti.“

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.