Kirin 990 potvrdil spuštění s integrovaným 5G modemem

Společnost Huawei představí svůj nejnovější mobilní procesor až 6. září na události IFA 2019 označené sloganem „Rethink Evolution“. A jak se už nyní zdá, skutečná bomba unikla před oficiálním plánovaným představením.

Plakát na Kirin 990 5G

Nový propagační plakát Kirin 990 přichází od muže Rolanda Quandta, který potvrzuje, že Kirin 990 SoC obsahuje nejen mobilní procesor, ale také má integrovaný  5G modem, který je navíc poháněn technologií 7nm FinFET Plus EUV a zpracováván firmou TSMC.

Dříve jsem o tom již psal, že Huawei zřejmě představí svůj nejnovější procesor s integrovaným modemem. Ale stojí za to sledovat, zda společnost představí LTE klasickou verzi Kirin 990 nebo tato verze bude jen pro 5G. A Huawei vydá jiný nový procesor, konkrétně Kirin 985 pro 4G modely řady Huawei Mate 30.

Podle předchozích informací by Kirin 990 mohl přicházet s jádry CPU Cortex-A77 + malým jádrem A55 a GPU Mali-G77 nebo G76. Neurální procesorové jednotky procesoru poháněné jádry Ascend Lite a Ascend Tiny. Protože SoC je založen na in-house Da Vinci architektury podobné Kirin 810.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.