Klasický telefon Nokia představený před 25 lety je nyní k dispozici ke koupi. Na trh byl dodán ve své modernizované verzi

Nokia 3210
Zdroj: Nokia / Model Nokia 3210 (1999)

Společnost Nokia nedávno oznámila dostupnost svého nejnovějšího modelu Nokia 3210 4G. Legendární Nokia 3210 vzala svět útokem, když byla v roce 1999 poprvé uvedena na trh.

Začátkem tohoto měsíce oznámila finská společnost HMD Global, která vlastní licenci na telefony značky Nokia, návrat ikonického modelu Nokia 3210. Nová Nokia 3210 4G není pouhou replikou modelu. Nově přináší vylepšení, která odpovídají požadavkům dnešních technicky zdatných spotřebitelů. Zachovává si však klasické prvky původního přístroje.

Nokia 3210 4G Dostupnost a ceny

Telefon Nokia 3210 4G je nyní k dispozici ke koupi, přičemž oficiální účet Nokia Mobile na Weibo oznámil, že je k dispozici za cenu 379 juanů (53 USD). Telefon byl krátce po oznámení předprodeje rychle vyprodán, přičemž na oficiálním účtu Weibo byla zveřejněna zpráva: „V současné době jsou všechny hlavní sklady vyprodány. Zbývají jen vzpomínky a očekávání.“ To naznačuje vysokou poptávku po telefonu a jeho nostalgickou přitažlivost. Se zahájením oficiálního prodeje bude k dispozici více kusů ke koupi.

Nokia 3210
Zdroj: HMD Global

Funkce a aktualizace telefonu Nokia 3210 4G

Nová Nokia 3210 4G si zachovává klasický design a kompaktní rozměry původního modelu, ale je doplněna několika moderními vylepšeními. Telefon podporuje pohotovostní režim dvou SIM karet s plným přístupem k síti 4G, takže je vhodný pro uživatele, kteří potřebují spravovat více telefonních čísel a sítí. Je také vybaven rozhraním Type-C pro nabíjení i přenos dat, které je pohodlnější a efektivnější než tradiční port micro-USB. Navíc USB Typu-C je dnes nařízeno legislativou EU.

Obrazovka je vylepšena na velký 2,4palcový displej IPS, který poskytuje lepší zážitek ze sledování. Kapacita baterie byla také zvýšena na 1450 mAh, což je výrazně více než u původního modelu. Toto vylepšení také zajišťuje, že telefon zvládne delší dobu používání a poskytne více energie uživatelům, kteří ji potřebují.

Nokia 3210
Zdroj: HMD Global

Zábava a produktivita

Telefon Nokia 3210 4G je vybaven řadou funkcí pro zábavu a produktivitu. Má vestavěné hudební aplikace Himalaya a Migu, které uživatelům umožňují přístup k široké škále hudby a poslech oblíbených skladeb. Telefon obsahuje také prohlížeč, kalkulačku, budík a hru Snake, což jsou užitečné nástroje pro uživatele, kteří chtějí zůstat produktivní a bavit se.

Fotoaparát a fotografování

Nový telefon Nokia 3210 4G je vybaven 2megapixelovým fotoaparátem s bleskem, který postačuje pro základní fotografické potřeby. Toto vylepšení umožňuje uživatelům pořizovat vysoce kvalitní snímky a videa, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří chtějí telefon, který zvládne jejich fotografické potřeby.

Dočkáme se také?

Nokia 3210 4G je moderní předělávka klasického modelu Nokia 3210. Integruje moderní technologie a zároveň zachovává klasické prvky, díky nimž byl originál tak populární. Má kompaktní design, podporu dvou SIM karet a moderní funkce. Tento přístroj pravděpodobně osloví uživatele, kteří chtějí spolehlivé a funkční zařízení. Telefon je nyní k dispozici ke koupi za cenu 379 jüanů (53 USD). Měl by být oblíbenou volbou mezi těmi, kteří hledají nostalgický, ale zároveň moderní telefon.

Stále čekáme, zda se bude tento model prodávat i na evropském trhu. Bylo by velmi zajímavé, kdyby se omlazený model Nokia 3210 dostal i na náš trh. Věříme tomu, že by si zde své zájemce jistě našel.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, notebookcheck.net

Průměrné hodnocení 3.1 / 5. Počet hodnocení: 9

Zatím nehodnoceno.

5 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *