Konec Instagramu zdarma? V brzké době vás může stát až 2 tisíce měsíčně

Autor fotografie: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Sociální sítě se těší velké oblibě, a není divu. Je to v dnešní době hlavní komunikační nástroj, který řadě lidí usnadňuje komunikaci se svým okolím. Navíc poslední roky pandemie vedly k nárůstu popularity, a oblibě těchto sociálních sítí. To samozřejmě popularitě mezi uživateli pouze přispělo.

Občas se stane, že nějaká sociální síť testuje novou funkci na určité části trhu. Pokud se vše rychle osvědčí, a uživatelé si zvyknou. Tak se novinka nasadí do aplikace po celém světě. Tuto běžnou praxi můžeme znát hlavně u sociálních sítí, které spadají pod společnost Meta (dříve Facebook). Většinou šlo o různé doplňky ohledně videí, případně o šíření obsahu. Nyní tomu je trošku jinak, a zdá se, že kdo bude chtít sledovat své oblíbence, tak si bude muset připlatit nějakou tu korunu.

Forma placeného předplatného na Instagramu byla nyní spatřena v Indii, která umožní tvůrcům obsahu a influencerům účtovat svým sledujícím měsíční poplatek výměnou za exkluzivní obsah. Uživatelé, kteří budou přihlášeni k placenému odběru svých oblíbených tvůrců, získají vedle svého uživatelského jména fialový odznak a budou mít také přístup k exkluzivním živým videím a příběhům na Instagramu.

Oficiálně je tato funkce dostupná pouze několika tvůrcům obsahu v USA, ale byla zaznamenána i v Indii. Uživatelé se mohou přihlásit k odběru svých oblíbených autorů prostřednictvím App Store nebo nákupů v aplikaci v Obchodě Play. Ceny v Indii byly odhaleny na 89 Rs, 440 Rs a 890 Rs za měsíc, ceny v USA se údajně budou pohybovat v rozmezí 0,99 až 99,99 $ měsíčně. Tedy nějakých 22 Kč až 2200Kč.

Indičtí tvůrci prozatím nemohou plně zpeněžit své sledujícím prostřednictvím systému předplatného. Indickým uživatelům však aplikace dává možnost přihlásit se k odběru tvůrců z USA. Uživatelé uvidí podrobnosti o tom, k jakému exkluzivnímu obsahu mohou získat přístup prostřednictvím předplatného, jako jsou příběhy a exkluzivní živá videa spolu s fialovým odznakem předplatitele.

Instagram i Twitter vytvářejí svou vlastní verzi online komunikace, aplikace, která umožňuje online tvůrcům publikovat „exkluzivní“ obsah, který je dostupný pouze jejich fanouškům a který je dodáván s určitým předplatným.

Například už v září 2021 Twitter přidal novou funkci nazvanou Super Follows, která uživatelům umožňuje inkasovat měsíční příjmy sdílením obsahu pouze pro předplatitele se svými sledujícími na této platformě. S novou funkcí mohou lidé vytvořit další úroveň konverzace, jako je sdílení bonusových tweetů, aby mohli autenticky komunikovat se svými nejangažovanějšími sledujícími a zároveň vydělávat peníze. Funkce Super Follows umožní uživateli nastavit měsíční předplatné ve výši 2,99 $, 4,99 $ nebo 9,99 $, aby mohl zpeněžit bonusy a „zákulisní“ obsah pro své nejaktivnější sledující na Twitteru. Tato funkce je nyní dostupná prozatím pouze na některých trzích.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: indianexpress.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.