Kopie modelu Huawei Mate 40 společnosti TD Tech jsou poháněné procesorem MediaTek Dimensity 1000+

Různé modely Huawei Mate 40 / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei Mate 40 je předloňská vlajková loď, která v Číně sklidila veliký úspěch, bohužel, v Česku už to taková sláva nebyla. Dnes přišla zpráva, že společnost TD Tech má v plánu udělat její kopii, která je věrohodně stejná a to ve všech směrech. Tipster na sociální síti Weibo nedávno odhalil, že Huawei Mate 40 bude mít 5G procesor a bude poháněn čipovou sadou MediaTek Dimensity 1000+. Kromě tohoto procesoru přijde s číslem modelu TDT-MA01 spolu s 40W SuperCharge nabíjením.

TD Tech, dříve Nokia Siemens Network, byl společným podnikem společností Nokia a Siemens. Společnost je nyní zcela vlastněna čínskou firmou TD Tech Holding Limited. TD Tech je zase vlastněno společnostmi Huawei a Nokia Hong Kong. Yu Zhijun, rotující předseda společnosti Huawei, je ředitelem TD Tech.

Společnosti TD Tech a Huawei už spolu uvedly pár modelů na trh. Pro ty, kteří nevědí, tak to ty společnosti dělají z toho důvodu, že Huawei má zákaz používat 5G technologie. Tento zákaz se ale nevztahuje na TD Tech, takže Huawei jim dodává návrhy, které poté TD Tech zpracuje i s 5G technologií. Následně, jak se zařízení dostanou na trh, tak je prodává Huawei na svých stránkách, protože z toho má samozřejmě podíl.

Za mě je tohle velmi lukrativní obchod, protože si všichni přijdou na své. Huawei může uvádět svá zařízení s technologiemi 5G a až na malé odlišnosti, jsou to pořád skoro stejná zařízení. Těším se na to, co nám tato spolupráce přinese v budoucnu, a zdali se rozšíří i na ostatní trhy, včetně toho evropského.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: huaweicentral.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.