Koupil jsem si Huawei Y5p, jaký je nejlevnější Huawei? Zde se dozvíte vše, co pro Vás chystám.

Zdroj: Svět Huawei

Včera večer mi konečně domů dorazil nejnovější a zároveň nejlevnější telefon z dílny společnosti Huawei. Asi si říkáte, proč si kupuji zrovna model Y5p, když mám vlajkový model P30 Pro. Hned Vám to řeknu a myslím, že Vás to také bude zajímat. Tento model Huawei Y5p patří do skupiny cenově dostupné série modelů řady Y. Takže tento model mě vyšel na krásných 2490 CZK (92EUR). Cena je opravdu lákavá, jenže i toto zařízení nemá služby Google a jsou plně nahrazeny vlastní sestavou HMS. (Huawei Mobile Services)

Hodně uživatelů se mě ptalo, zda má takový telefon vůbec smysl. Nemá Google služby a jeho hardwarová výbava, co si budeme povídat není taky žádná extra třída. Přece jenom tady Huawei nepoužil ani vlastní procesor, ale spoléhá na procesor z dílny MediaTeku. Takže nastává otázka, zda telefon bude stačit na takové ty základní úkony jakou jsou telefonní hovory, několik zpráv za den, brouzdání po internetu a sledování sociálních sítí.  Myslíte, že to tento telefon zvládne bez sebemenších problémů? Já věřím, že ano!

Hlavně Vám chci poskytnout tu možnost, kdy budete moci vidět řešení případných problémů se sháněním aplikací. A jaká mě přitom budou čekat případná omezení. Mám v plánu si do tohoto zařízení nahrát přes „Phone Clone“ pouze kontakty a nic víc. Všechny Aplikace si budu stahovat buď z App Gallery nebo Petal Search.  

V brzké době tedy svojí P30 Pro na pár týdnů šoupnu do šuplíku a přejdu na novou Y5p. A kdo ví, třeba Vám to pomůže se rozhodnout, zda má telefon bez Google služeb smysl nebo ne. Mám v plánu pro Vás natočit unboxing video, kde uvidíte, co všechno se nachází v balení. Budete mít také možnost podrobně nahlédnout jaké má tento nejlevnější telefon od Huawei zpracování.

Tento článek berte jako úvodní přípravu na začátek podrobného testu na telefon bez Google služeb. Do konce týdne přidám článek s několika videi a popisem zařízení. Rád Vám odpovím případně na Vaše dotazy ohledně aplikací a jejich nahrávání do telefonu bez služeb GMS.


Huawei Y5p specifikace:

Displej: Velikost displeje je 5,45 palců. Zde se jedná o TFT LCD panel s rozlišením HD+ 1440×720+

Procesor: Srdcem telefonu je procesor MediaTek MT6762R, který má 8 jader 4x Cortex-A53 2 GHz + 4x Cortex-A53 1,5 GHz

Pamět: Telefon je osazen 2G RAM a 32GB interní paměti, kterou lze rozšířit až na 512GB.

Operační systém: Smartphone běží na systému Android 10 s nástavbou EMUI 10.1

Zadní fotoaprát:
8 Mpx (f/2.0), AF
Rozlišení fotografie: 3 264×2 448 pixelů
Rozlišení videa: 1 920×1 080 pixelů
Foto režimy: panorama, HDR, pro, krása, časovač

Přední fotoaparát:
5 Mpx (f/2.2), FF
Rozlišení fotografie: 2 592×1 936 pixelů
Rozlišení videa:1 920×1 080 pixelů
Foto režimy: krása, kontrola audia, časovač
*Počet pixelů se může lišit v závislosti na foto režimu.

Baterie:  3 020 mAh

Nabíjení: Standardní nabíječka, která podporuje 5V / 1A

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj:Vlastní (Svět Huawei)

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.