Lepší než Tesla, vozy Huawei zvládnou až 1000 kilometrů nepřetržitého autonomního řízení

Zdroj: Huawei oficial

12. dubna na Global Analyst Summit předseda společnosti Huawei Eric Xu uvedl, že Smart Car Business je odvětví, na které se Huawei zaměřuje, a to s kompletními funkcemi.

Společnost Huawei letos investovala do inteligentních automobilových komponentů více než 1 miliardu USD, spolu s investicemi do komponentů výzkumu a vývoje. V současné době se v Číně prodá za jeden rok 30 milionů vozidel a toto číslo bude v budoucnu ještě vyšší. Proto Huawei nebude muset jít na trhy mimo Čínu.

Eric uvedl, že všechny komponenty, které Huawei nyní nabízí budou dodávány do různých elektromobilů, tak aby spotřebitel měl, co nejlepší prožitek z jízdy.

Dále se vyjádřil k jednomu z gigantů v odvětví elektrických vozidel, společnosti Tesla, přičemž uvedl, že tým Huawei dělá vše, co je v jeho silách. A ačkoli se tím Huawei nechlubí, tak je fakt, že jeho vozidla zvládnou 1000kilometrovou nepřetržitou jízdu. Je to mnohem lepší výsledky, než má Tesla.

Podle informací Eric také odhalil, že společnost bude více investovat do divize Autonomního řízení a pokusí se postavit samostatně. Existuje však jedna věc, kterou musíte vědět, a to ta že Huawei v současné době odmítá výrobu automobilů. Pouze dodává součástky pro ostatní společnosti a ladí jejich software.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.