Malé objasnění operačního systému Hongmeng a jeho budoucnosti v ekosystému Huawei

Byli různé dohady o tom, že Huawei vyvinul operační systém Hongmeng pro chytré telefony, ale společnost to popřela a dnes máme v této věci malé množství nových informací.

Během Q&A zasedání obchodního rezortu. Předseda Huawei Liang Hua řekl, že Hongmeng byl původně vyvinut pro internet věcí (IoT) a má potenciál být aplikován na služby vzdálené zdravotní péče, autonomní řízení a průmyslové kontroly.

Liang řekl, že společnost vyhodnotí, jak může tento operační systém aplikovat na každý produkt v celém portfoliu společnosti Huawei. Tento operační systém je dlouhodobý proces, který jsme vytvořili.

„Máme schopnost vyvinout vlastní operační systém a ekosystém kolem něj, ale vždy budeme raději používat operační systém Android a jeho ekosystém,“ řekl Liang.

Liang také uvedl, že dodávky klíčových komponent (včetně Androidu Google) musí být obnoveny a vláda USA zatím obnovila pouze malou část.

Pokud nám USA příští měsíc umožní s Googlem spolupracovat, chytré telefony Huawei si stále vyberou Android, pokud ne, Huawei si vybere svůj vlastní operační systém a ekosystém, aby zákazníkům poskytoval lepší produkty a služby.

Po zařazení společnosti Huawei do seznamu entit americké obchodní oddělení udělilo 90denní odklad od zastavení svých dodávek v USA, které skončí 19. srpna, ale očekává se, že po Trumpově oznámení menším ústupku v obchodních omezení dojde k prodloužení.

Hlavním bodem celé této konverzace je to, že novinář položil stejnou otázku Liang, že se dlouho ptáme na tvrzení generálního ředitele spotřebitelské obchodní skupiny Huawei, Yu Chengdong v březnu řekl, že společnost má plán B. A to je vlastní OS a v případě, že bude zakázáno používat Android nebo Windows. Tak bude použit.Protože existuje spousta prohlášení od vedoucích pracovníků společnosti Huawei, kteří popírají, že společnost Huawei nemá náhradní systém za Android.


Obě tato prohlášení činí nejvyšší představitelé společnosti a nelze je ignorovat. Navíc to vytváří obrovské množství zmatku, ale doufáme, že současné prohlášení pana Huy zůstane na pořadu dne, protože Hongmeng OS by měl být představen na HDC 2019.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.