Manažer divize automobilů od Huawei věří, že se zcela autonomních vozidel dočkáme za 5 – 10 let

Huawei AITO M5 / Zdroj fotografie: Huawei

S tvrzením, že za 5 – 10 let se dočkáme autonomních vozidel přišel Wang Jun, ředitel obchodní jednotky automobilů společnosti Huawei. Tohle tvrzení uvedl na již 17. konferenci Super Car Forum. Je zjevné, že chytrým vozům opravdu důvěřuje a zároveň i lidem, kteří na nich pracují.

Wang uvedl, že se Huawei původně specializoval na oblast telekomunikací, ale jeho více než třicetileté zkušenosti lze uplatnit i na trhu s automobily. Proto na něj Huawei vstoupil a to docela po hlavě. Mi osobně se jeho přístup líbí, a věřím tomu, že bude důležitým hráčem a to nejen v Číně.

Dále zdůraznil, že cílem Huawei je pomáhat dalším společnostem vyrábět dobrá a kvalitní auta, kvůli čemuž uzavřel partnerství s BAIC, Changan a GAC. Všechny tyto společnosti jsou velkými hráči na čínském trhu s elektromobily. Wang věří, že až bude skutečně dosaženo maximálního potenciálu elektromobilů, tak dorazí bez řidiče a změní současný stav automobility, který je už tak dost vyspělý.

V jeho očích se tak stane v příštích pěti až deseti letech, což nakonec povede ke změně paradigmatu v designu automobilů. Přední část vnitřku auta byla vždy dělána pro řidiče, ale v budoucnu už to nebude nutné, jelikož tam řidič nebude. Společnosti se spíše začnou soustředit na pasažéry vzadu, jelikož tam budou trávit v autě všechen svůj čas.

V souladu s těmito tvrzeními Huawei investuje hodně peněz do technologií inteligentního řízení. Hlavní roli bude hrát HarmonyOS, díky kterému bude pro různé společnosti jednodušší osvojit si systém svých vozidel.

Dobrý příklad můžeme nalézt na nedávno uvedeném Huawei AITO M5, který je vyvinut ve spolupráci Huawei a SERES. Vozidlo nabízí zakřivený 10,4palcový LCD displej společně s 15,6 palcovým zábavním a informačním systémem. Ten běží na HarmonyOS a podporuje 3D rozpoznávání obličeje.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.