Mark Zuckerberg: Únik zvukových nahrávek házejí na Facebook špatné světlo

CEO Facebooku Mark Zuckerberg pravidelně pořádá sezení se svými zaměstnanci, kde se jich vyptává na chod firmy a řeší s nimi otázky bezpečnosti. Tato sezení ale nejsou veřejná a probíhají zcela v utajení. Ale bohužel pro Marka Zuckerberga teď z jejich jednání unikl záznam o nedávném setkání a to, co tam 35letý zakladatel říká, je docela výbušné.

Loni v červenci se konala dvě taková interní setkání ve Facebooku, která se přísně konají v utajení pro veřejnost. Pochopitelně, generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg tam chce být schopen mluvit bez obtěžování, a to taky tak dělá. Deník The Verge však obdržela dvouhodinový záznam ze zasedání.

Politik jako „existenciální hrozba“

Protože Zuckerberg tam docela otevřeně nadává Elisabeth Warren, senátorce Demokratické strany. Protože Warren je zastáncem rozdělení Facebooku. Zuckerberg to nazývá „existenční hrozbou“, ve které je třeba jít na „mat a bojovat“.

Zuckerberg vyjadřuje znepokojení nad tím, co by se mohlo stát, kdyby Warren vyhrála další prezidentské volby. To je pochopitelné z pohledu zakladatele Facebooku, ale kritici se otevřeně ptají, zda a jak objektivně může jeden z největších zdrojů informací naší doby zvládnout předvolební kampaň Demokratů, pokud je konkrétní kandidát pro Facebook takovým trnem v oku.

Zuckerbergova prohlášení musí být také vnímána z pohledu skandálu Cambridge Analytica, protože poslední volby byly zřejmě poznamenány masivní manipulací a to právě přes Facebook, kterou informátor Christopher Wylie přinesl na veřejnost.

Zuckerberg na interním setkání hodně mluví o jiných a také kontroverzních tématech. Zprávy o špatných pracovních podmínkách moderátů Facebooku popsal jako „poněkud přehnaně dramatizované“, ale také zdůraznil, že je důležité, aby zaměstnanci v případě potřeby dostávali psychologickou pomoc.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.