Mate 30 přišel o „černě“ získané Google Služby

Jsou to již dva týdny, co byla představena řada telefonů Mate 30. A jak asi jistě víte, byla to zároveň první generace telefonů, která se musela obejít bez podpory Google aplikací. Pokud si pamatujete, tak během pár dní se na internetu objevil návod, jak scházející služby bez sebemenších potíží do telefonu doinstalovat. Na mém webu byl ten článek také. Ovšem podle posledních informací by měl být s touto „černou“ instalací již konec.

Mate 30 Pro

Minulý týden vyšla informace, že Huawei stále věří v nějaký možný kompromis v souvislosti s chybějícími službami Google u nejnovějšího modelu Mate 30. Ředitel společnosti, Richard Yu, dokonce prohlásil, že pokud se Google rozhodně ustoupit zákazu, je společnost schopna všechny telefony aktualizovat během jedné noci.

Jako první to celé vymysleli lidé z portálu 9to5Google a dali dohromady jednoduchý postup, jak Google do telefonů zpětně doinstalovat. Jenže jak se říká nic netrvá věčně, a tato vychytávka přestala bohužel fungovat.

Zatím není jisté, zda o zrušení webu stáli samotní vývojáři nebo o to dokonce požádal sám Huawei. Zjednodušeně řečeno, telefony Mate 30 umožňovaly uživateli instalovat aplikace jako „systémové“. A pokud se v telefonech trochu vyznáte, tak víte, že když si své zařízení „nerootnete“, tak k takové instalaci nemáte žádný přístup.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.