MediaTek Dimensity 9000 bude stát téměř dvakrát více než jeho předchůdce

Centrální sídlo společnosti MediaTek / Zdroj fotografie: MediaTek

MediaTek Dimensity 9000 bude stát téměř dvojnásobek oproti MediaTeku Dimensity 1200. Zařízení, která jej budou mít, tak budou pravděpodobně ještě dražší než minulý rok. Stále by měl být však levnější v porovnání se Snapdragonem 8 Gen.1, který by měl být představen tento týden behěm Tech Summitu.

Informace máme od spolehlivého leakera Digital Chat Station, který je i poměrně hodně zasvěcen do záležitostí ohledně Huawei. Byl také prvním, který odhalil, že se MediaTeku Dimensity 9000 dočkáme v prvním čtvrtletí 2022. Nedlouho poté se také dočkáme MediaTeku Dimensity 7000, jež by měl být určen pro vyšší střední třídu. Očekává se, že ukončí dominanci Snapdragonu 870.

Po uvedení bude Dimensity 9000 novým vlajkovým čipem MediaTeku, nahradí Dimensity 1200. Vyroben bude 4nm procesní technologií, díky které se dočkáme lepšího nakládání s energií a vyššího výkonu. Nový čipset je 5G a jako jediný na světě bude mít jádro Cortex-X2 taktované až na 3,05 GHz. Také by měl jako první mít Bluetooth 5.3, které je úplnou novinkou.

MediaTek Dimensity 9000 má jedno výkonné jádro Cortex-X2 taktované na 3,05 GHz, tři jádra Cortex-A710 na 2,85 GHz a čtyři jádra Cortex-A510 na 1,8 GHz. O grafické zpracování se zde stará 10jádrový Arm Mali-G710.

Myslím, že to bude tuhý boj mezi oběma společnostmi. Těmi společnostmi mám na mysli Qualcomm a MediaTek, mi osobně se prozatím více zamlouvá MediaTek, možná je to taky dáno tím, že preferuji Mali před Adreno (GPU). Jak to máte vy? Chtěli byste vlajkový telefon s procesorem od Qualcommu nebo MediaTeku? Dejte mi vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.