MediaTek příští rok dodá svůj čip střední třídy MT6873 5G společnosti Huawei

Společnost MediaTek sází na 5G, aby dosáhlo solidního návratu do odvětví smartphonů. A podle nové zprávy z Tchaj-wanu bude MediaTek příští rok dodávat 5G čip střední třídy pro zařízení Huawei. Toto bude druhý 5G čip od společnosti s kódovým označením MT6873, zaměřený na cenově dostupný segment trhu smartphonů.

MediaTek 5G

V posledních několika letech se MediaTek zaměřuje na vývoj produktů pro technologii 5G. A jak se sítě 5G začaly rozšiřovat po celém světě, společnost se vrací zpět do centra pozornosti. Čipová sada 5G, která je vlajkovou lodí této třídy, kódově pojmenovaná MT6885Z, bude oficiálně představena 26. listopadu. I když v následujících měsících nebude uvedeno na trh moc nových telefonů s 5G, tato čipová sada MT6873 je opravdu unikátní čip, který si zaslouží pozornost.

MT6873 se zaměří na trh chytrých telefonů střední třídy a měl by skončit v telefonech kolem 250 EUR. Na trhu jsme dosud neviděli žádné dostupné chytré telefony střední třídy s technologií 5G, ale do Q2 2020 se očekává, že se věci výrazně změní. O tomto čipu se říká, že bude pohánět chytré telefony střední třídy společnosti Huawei a nejspíše ho uvidíme i v několika zařízeních Honor.

MediaTek 5G


Špičkovou sadou Kirin 990 5G společnost Huawei bude pohánět své vlajkové modely. A MediaTek se zaměří na zařízení kolem. V posledních několika letech Qualcomm tradičně dodával některé čipy pro střední třídu Huawei a Honoru. Se vstupem MT6873 na trh, by však MediaTek mohl příští rok přebrat nemalou část těchto objednávek.

MediaTek také údajně vyvíjí ještě třetí čip 5G pro trh smartphonů. Ten by měl být zaměřený ještě na cenově dostupnější segment trhu. Čip by měl napájet smartphony, které stojí kolem 200 EUR.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.