MediaTeku Dimensity 9000 se údajně ve smartphonu dočkáme už v únoru 2022

Zdroj fotografie: MediaTek

Společnost MediaTek nedávno představila svůj čipset Dimensity 9000, který je určen vlajkovým lodím v roce 2022. Soupeřit má se Snapdragonem od Qualcommu.

Tipster z Číny prostřednictvím sociální sítě Weibo prozradil, že smartphonu poháněného MediaTekem Dimensity 9000 se dočkáme v únoru 2022. Bohužel více nám toho nesdělil, takže musíme s napětím čekat dále.

Pokud se to ukáže jako pravda, pak to znamená, že MediaTek se může stát první značkou, která na trh uvede procesor vyrobený pomocí 4nm technologie. Za mě osobně vezme Qualcomm MediaTeku moment překvapení a jako první se dočkáme smartphonu se Snapdragonem 8 Gen1.

MediaTek Dimensity 9000 má jedno výkonné jádro Cortex-X2 taktované na 3,05 GHz, tři jádra Cortex-A710 na 2,85 GHz a čtyři jádra Cortex-A510 na 1,8 GHz. O grafické zpracování se zde stará 10jádrový Arm Mali-G710.

Čipset je dodáván s APU páté generace MediaTek s celkem šesti jádry pro zpracování AI. Společnost tvrdí, že nabízí čtyřikrát vyšší výkon a energetickou účinnost ve srovnání s předchozí generací.

Je to první čipset, jež dokáže pořizovat 4K HDR videa za pomocí až tří fotoaparátů současně nebo statické fotografie pomocí až masivního 320MPx snímače.

Už aby to bylo. Víc bych k tomu asi nedodával a jen čekal. Těším se na přímé porovnání nejnovějšího Snapdragonu s MediaTekem Dimensity 9000. Nebál bych se to nazvat jako soubojem titánů, já osobně více věřím MediaTeku, i přes jeho pochmurnou pověst, a co vy? Brali byste raději smartphone se Snapdragonem nebo Dimensity? Budu rád, když mi svůj názor i se zdůvodněním napíšete do komentáře.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.