Meta postavila nový superpočítač s umělou inteligencí a uvádí že do konce roku 2022 bude nejrychlejší na světě

Mark Zuckerberg / Zdroj fotografie: Meta

Meta odhalila, že postavila nový AI superpočítač. Je to jedna z posledních novinek společnosti, konkrétně jde o vysokorychlostní počítač, který je určen k procvičování systémů strojového učení.

Americký technologický gigant tvrdí, že jeho AI Research SuperCluster (RSC) je již jedním z nejrychlejších strojů svého druhu. Společnost však věří, že do konce letošního roku bude lepší a lepší, díky čemuž se stane nejrychlejší na světě. Mark Zuckerberg, generální ředitel společnosti Meta, ve svém prohlášení uvedl: „Meta vyvinula to, o čem věříme, že jednou bude nejrychlejší superpočítač s umělou inteligencí na světě. Nazýváme to AI Research SuperCluster a bude kompletně hotov koncem tohoto roku.“

Většina společností, které se tomuto věnují, mají podobné zaměření jako Meta. Microsoft a Nvidia už stihli oznámit své vlastní AI superpočítače, které se liší od běžných superpočítačů právě svou umělou inteligencí. Nově odhalený RSD bude také použit ke školení řady systémů napříč odvětvími společnosti Meta. Mezi to patří různé algoritmy pro moderování obsahu používané k detekci nenávistných projevů na sociálních sítích (Facebook, Instagram). Dále by tam měly být zahrnuty funkce rozšířené reality pro budoucí produkty.

Inženýři ze společnosti Meta, jmenovitě Kevin Lee a Shubho Sengupta dodali, že RSC pomůže výzkumníkům vytvořit nové a lepší modely umělé inteligence, které se budou moct učit z bilionů příkladů. Budou umět pracovat ve stovkách jazyků, analyzovat bezproblémově texty, videa a obrázky, a na konec hodně pomůžou při vyvíjení nových nástrojů rozšířené reality.

Mark mě nepřestává překvapovat, nedivil bych se, kdybychom se brzy dočkali nějakého mobilu od Mety. Jen přeci hodinky už jsou ve vývoji, tak proč k nim nepřihodit rovnou i mobilní zařízení. Zajímá mě, co nám v budoucnu Meta ještě ukáže.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.