Microsoft představil Bing Image Creator fungující na základě umělé inteligence

Microsoft
Notebook s umělou inteligencí / Autor fotografie: Alexandra_Koch / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Microsoft představila nový Bing Image Creator založený na umělé inteligenci. Bude určený pro vyhledávač Bing dostupný na Microsoftu Edge. Využívat bude pokročilého modelu DALLE od společnosti OpenAI, která přišla i s ChatemGPT. Nový nástroj by měl umožnit vytvořit obrázky na základě popisu slovy. Bing Image Creator bude plně integrován do prostředí vyhledávače Bing, který uživatelům usnadní vyhledávání písemného i vizuálního obsahu na jednom místě. Jednoduchým písemným zadáním obrázku dostane uživatel mnoho obrázků, které si mohl dodnes představovat pouze ve své fantazii.

Za účelem ochrany a zabránění zneužití Image Creratoru nechal Microsoft začlenit prvky a vlastnosti od OpenAI tak, aby systém odmítl výzvy, které by mohly být potencionálně škodlivé. Pokud byste něco takového zkusili, tak žádný obrázek nedostanete a Bing vás varuje. Kromě nového nástroje představila americká společnost také aktualizované karty s vizuálními příběhy poháněné umělou inteligencí. Takzvané „vědomostní karty 2.0“ mají mít inspirované prostředí umělou inteligencí. Mají zobrazovat zábavná fakta a důležité informace, což jsou základní schopnosti těchto karet.


Nenechte si ujít:


Příběhy s umělou inteligencí poskytují poutavější způsob vyhledávání a interakce s obsahem. Dokonce nabízí i obrázky a kratší videa. Nové aktualizace mají za cíl poskytnout lepší zážitky, díky kterým uživatel na platformě od Microsoftu stráví více času. Nyní by mělo být vyhledávání zajímavější, užitečnější a zábavnější.

Kromě těchto novinek Microsoft nedávno představil také Microsoft 365 Copilot, což je umělá inteligence, která má na pracovišti fungovat jako osobní asistent. Má uživatelům spravovat jejich plány, nastavovat připomenutí a automatizovat rutinní úkoly.

Novinka by měla být dostupná pro uživatele na stolních i mobilních zařízeních. Jestliže Bing nevyužíváte, tak si novou funkci můžete vyzkoušet zde v angličtině s tím, že budoucnu by měla přibýt další jazyková podpora. Americká společnost začíná v tomto směru opravdu vést na plné čáře a jen stěží ji někdo v nejbližší době dohoní. A co vy? Využíváte umělou inteligenci k něčemu? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *