Microsoft získal licenci na prodej softwaru společnosti Huawei, jak dopadl Google?

Dnes brzy ráno společnost Microsoft uvedla, že získala vládní vývozní licenci USA k prodeji svých softwarových služeb společnosti Huawei. Je to po dlouhé době pro Huawei příjemná zpráva.

„Dne 20. listopadu americké ministerstvo obchodu vyhovělo žádosti Microsoftu o licenci na export softwaru hromadného trhu do Huawei. A v dnešních ranních hodinách vstoupila smlouva v platnost. Děkujeme za reakci ministerstva na naši žádost, “řekl mluvčí Microsoftu společnosti Reuters e-mailem.

Huawei a MicrosoftZačátkem tohoto týdne americké obchodní oddělení potvrdilo, že některé společnosti začaly vydávat licence na prodej zboží společnosti Huawei. Okamžitě však nebylo potvrzeno, které výrobky byly schváleny k prodeji čínskému technologickému gigantovi.

Americký úředník uvedl, že zhruba z 300 žádostí o licenci byla zpracováno asi polovina. Zhruba polovina z nich z celkového počtu – byla schválena a zbytek byl zamítnut.

Společnost Huawei však netrpělivě čeká na licenci společnosti Google k poskytování svých mobilních služeb novým modelům. Bohužel licence Googlu je klíčovým aspektem k úspěchu na globálním trhu a společnosti to výrazně pomáhá prodávat své produkty.

Zatím Huawei a samotný Google čeká, jak se rozhodne americké ministerstvo obchodu. Protože tento krok bude pro obě strany zásadní.

Jiný zdroj potvrzuje, že byly schváleny některé licence na prodej součástí mobilních telefonů a neelektronických součástí.

MateBook s Windows


V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do Seznamu subjektů a zavedlo obchodní omezení, která mu zakazují kupovat americké technologie.

Krátce poté, co se Huawei dostal na zakázanou listinu uvedl generální ředitel Huawei Richard Yu, že Huawei zatím opustí své současné plány na představení nových MateBooků kvůli nedostatečné dostupnosti požadovaných komponent a softwarových služeb.

Nedávný nový únik nám ale odhalil, že Huawei pracuje na dvou nových zařízeních, které budou dostupné ve velikostech zobrazení 14 a 15 palců. Podle všeho by se mělo jednat právě o nové MateBooky. Takže tyto nové zprávy opravdu znamenají, že nás čeká spuštění těchto nových notebooků na trh.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.