Ministerstvo obchodu USA potvrzuje prodloužení o 90 dní pro Huawei

Podle informací z minulého týdne USA uvedlo, že je Huawei připravena prodloužit svou dočasnou licenci, kterou nyní americké ministerstvo obchodu potvrdilo navzdory změnám názorů Donalda Trumpa.

19. srpna ministr obchodu USA Wilbur Ross během rozhovoru se společností Fox Business uvedl, že jeho oddělení udělí společnosti Huawei Technologies další dočasný odklad a odloží zavedení sankce čínskému technologickému gigantovi o dalších 90 dní.

„Pro telekomunikační společnosti v USA je dalších 90 dní výhrou. Protože některé venkovské části jsou čistě závislé na technologiích Huawei“ řekla Rossová. „Takže jim dáváme trochu více času na odstavení.“ Ale na nic se zatím neudělují žádné zvláštní licence. “

„Dočasná obecná licence“ měla skončit 19. srpna a po tomto novém prodloužení bude další termín 19. listopadu.

V neděli americký prezident Trump uvedl, že s Huawei nechce obchodovat a jeho administrativa Huawei pravděpodobně neudělá další odklad s odvoláním na obavy z národní bezpečnosti.

Americké obchodní oddělení v květnu přidalo Huawei do černé listiny obchodů, přičemž uvedlo, že společnost představuje hrozbu pro národní bezpečnost, kterou společnost opakovaně popírala.

Donald TrumpPozději byla společnosti poskytnuta úleva na 90 dní, která končila 19. srpna. Vzhledem k tomu, že toto nové rozšíření poskytne společnosti novou časovou osu pro udržování stávajících zákazníků telekomunikačních sítí a poskytování aktualizací softwaru pro smartphony Huawei.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.