Mobilní operační systém Huawei Harmony

Kromě OS HongMeng a Ark OS nyní Huawei také zaregistroval název Harmony v Evropě jako další operační systém pro mobilní zařízení a počítače.

V březnu tohoto roku generální ředitel Huawei Consumer Business Group oznámil, že společnost vyvíjí svůj vlastní mobilní operační systém, v případě, že Huawei již nebude moci používat operační systémy Android a Windows. Mezitím uplynulo několik měsíců, a Amerika mezitím neudělala pro Huawei nic dobrého. I když Trump na konci června na summitu G20 oznámil, že by chtěl zmírnit omezení obchodu.

Zdá se však, že to pro Huawei není zvláště uklidňující. Vývoj vlastního operačního systému je proto stále v plném proudu. Podle čínského výrobce je tento OS mnohem rychlejší než operační systém Android a Mac OS. Kromě toho je určen nejen pro smartphony, ale i pro jiné typy elektronických zařízení, jako jsou tablety a počítače.V Číně by byl operační systém již k dispozici na některých telefonech, jak bylo oznámeno na začátku tohoto měsíce prostřednictvím rozhovoru ve francouzském časopise Le Point. Mobilní operační systém by mohl být připraven ke spuštění do konce roku pro čínské uživatele, řekl Yu Chengdong, generální ředitel společnosti Huawei. Globální zahájení by mohlo následovat v prvním čtvrtletí roku 2020.

Huawei předložil několik ochranných známek pro svůj budoucí operační systém v červnu 2019. Zvažte jména HongMeng OS, HMOS (pravděpodobně odkazuje na HongMeng) a Ark OS. Ten se může stát mezinárodním názvem, zatímco jméno HongMeng se pravděpodobně použije v Číně.

Registrační protokol

Po Huawei HongMeng a Ark OS nyní také požádal o ochrannou známku pro Harmony

Huawei Technologies však měla další ochrannou známku registrovanou dne 12. července 2019. Tentokrát se jedná o jméno „Harmony“. Ochranná známka byla podána u EUIPO (Úřadu pro duševní vlastnictví Evropské unie).

Aplikace je zařazena do třídy 9 s popisem; „Mobilní operační systémy; Počítačové operační systémy; operační program “.

Ochranná známka byla podána společností Forresters z Německa, Mnichova. Tato společnost často registrovala jménem Huawei Technologies, mimo jiné za jméno HongMeng, ale také za nedávno představený Huawei P Smart Z.

Huawei od začátku uvedl, že nechce představit svůj nový operační systém, pokud si společnost ponechá přístup k operačním systémům Android a Windows. Nyní, když se zdá, že sankce jsou uvolněné, mohlo by to být tak, že OS Huawei nebude nikdy zavedeno.To však neznamená, že vývoj a interní testování nebudou pokračovat, konec konců, tato ochranná známka byla také předložena poté, co Trump oznámil, že chce sankce uvolnit. Čas bude muset zjistit, zda bude Huawei skutečně soutěžit s populárním OS Google Android. Společnost si je dobře vědoma toho, že to bude trvat několik let, než bude App Gallery od Huawei tak kompletní jako obchod Play od Google.

Máme tu další zprávu, která vnáší už tak trochu zmatek do světla okolo Huawei OS. Pomalu obden tady máme informace, co se týkají systému. Ale kolikrát jsou ve velkém rozporu z předchozím ohlášení. Já se osobně těším na konferenci HDC kde by se mělo už všechno vyjasnit.

Autor: Lukáš

Zdroj: LetsGoDigital

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.