Může Huawei představit HarmonyOS pro globální trh na MWC 2022? Není to vyloučeno

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

HarmonyOS je velmi diskutované téma, které je stále aktuální. První dohady o jeho nasazení na globální trh jsou tady už od uvedení první verze tohoto systému. Uživatelé v domovské Číně už mohou tento operační systém využívat, a instalovat jej na svá zařízení. Proto nás velmi mrzí, že tento software není dostupný v oblasti smartphonů pro globální uživatele.

Nedávno se však společnost Huawei podělila o zajímavé promo své nadcházející zahajovací akce na veletrhu MWC 2022 plánovaného na 27. února. Propagační akce ukazuje, že společnost uvede na trh nové kancelářské produkty a produkty související s kancelářskou produktivitou, ale stále není definováno, co Huawei ve skutečnosti představí.

Upoutávka na Huawei konferenci / Zdroj fotografie: Huawei

Na druhé straně tento promo obrázek „simuloval“ také zajímavou funkci, která zaujala nejednoho našeho čtenáře. Obrázek totiž simuluje zobrazení funkce, která se nazývá Super Device, která uživatelům umožňuje připojit a ovládat různá zařízení prostřednictvím jednoho smartphonu.

Znamená to tedy, že výrobce telefonů odhalí na MWC 2022 operační systém HarmonyOS pro globální spotřebitele? Odpověď je v současné době nepotvrzená.

Pokud sledujete pravidelně náš web, tak víte, že Huawei už dříve uvedl, že HarmonyOS není připraven pro globální uživatele. Čínský technologický výrobce proto odhalil EMUI 12, které se v současné době postupně zavádí na globálním trhu. Přestože většina uživatelů chce upgradovat na HarmonyOS, tak to prozatím není možné.  

Dalším klíčovým důvodem je kompatibilita aplikací, někteří uživatelé mohou čelit problémům s kompatibilitou aplikací po instalaci HarmonyOS na globální zařízení. Zpráva však naznačuje, že současná verze EMUI 12 je založena na verzi HarmonyOS + AOSP, která by mohla snadno spouštět aplikace pro Android, ale v této záležitosti nejsou k dispozici žádné konkrétní důkazy.

Do akce v samotném srdci Barcelony nás dělí jen pár dní, proto musíme na případné další novinky ještě chvilku vydržet. Jakmile se dozvíme další zajímavé novinky ohledně HarmonyOS, tak vás budeme neprodleně informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.