Na Huawei Mate 30 Pro si posvítila partička iFixit

Během několika posledních let se návrhy chytrých telefonů stávají stále komplikovanějšími, takže je složité je otevírat a vyměňovat součásti uvnitř. Není tedy divu, že špičkové vlajkové telefony, jako je řada Galaxy Note, se tradičně nedaří v rozebratelnosti u iFixitů. Vypadá to však, že Mate 30 Pro je dobře opravitelný, protože iFixit mu dává slušné skóre 5/10 ve svém posledním rozebrání.

Vodopádové sklo na Huawei Mate 30 Pro bylo vždy největší překážkou při opravě zařízení. Není to však tak špatné, jak bychom si mysleli, protože displej lze vyjmout bez vyjmutí baterie uvnitř. Ale musíte být opravdu opatrní. Vodopádový displej ponechává nulový okraj mezi displejem a rámečkem, takže je docela obtížné ho otevřít. Na rozdíl od většiny chytrých telefonů roku 2019, které mají samostatné konektory pro digitizér a obrazovku, se displej Huawei Mate 30 Pro připojí k desce pomocí jediného konektoru ve velmi malé velikosti.

Mate 30 Pro získalo při rozebrání slušné skóre, protože téměř každá komponenta uvnitř zařízení je modulární a lze ji nezávisle vyměnit. Navíc standardní šrouby Phillips zajišťují, že nemusíte přenášet více nástrojů nebo odstraňovat velké množství lepidla uvnitř zařízení. iFixit také dodal, že displej je připojen přes jediný konektor, na rozdíl od tradičního designu dvou kabelů, kde jeden je pro digitizér a druhý pro obrazovku.iFixit uzavírá rozebrání s tím, že Mate 30 Pro je vybaven nejmodernějšími technologickými a modulárními komponenty. Dokonce říkají, že chápou, proč telefon neměl prostor pro 3,5mm jack. Skóre 5/10 opravitelnosti je tedy pro vlajkovou loď 2019 docela slušné.

Oproti tomu Samsung Galaxy Note 10 Plus získal skóre opravitelnosti jen 3/10. Pixel 4 XL získal skóre 4/10, zatímco zařízení iPhone 11 Pro Max se překvapivě dobře podařilo získat solidních 6/10 v opravitelnosti díky konstrukčnímu zaměření na opravy baterií a displejů. Které se bohužel u těchto zařízení mění kvanta.

Autor: Lukáš

Zdroj:iFixit

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.