Nadcházející Huawei EMUI 11 představuje novou distribuovanou technologii

Zdroj: Huawei

Předseda odboru softwaru pro firemní spotřebitele společnosti Huawei začátkem tohoto měsíce potvrdil, že EMUI 11 bude spuštěn ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Předseda poté sezení ukončil, aniž by odhalil konkrétní rysy, na co bychom se měli těšit. Dr. Wang pouze naznačil, že EMUI 11 bude založen na distribuované technologii, která by přinesla zlepšení výkonu aplikací a uživatelského dojmu.

Společnost Huawei Central zveřejnila více podrobností o nové distribuované technologii, kterou společnost Huawei představí s připravovanou vlastní ROM. Tato technologie přinese chytré funkce a připojení k mnoha aplikacím. Tyto funkce budou také součástí balíčku Huawei All Scenario.

Distribuovaná technologie umožňuje uživatelům provádět videohovory ve vysokém rozlišení mezi více zařízeními. Uživatelé mohou provádět audio a video hovory kdykoli a kdekoli. V případě příchozího hovoru si mohou uživatelé vybrat například odpovědět pomocí inteligentního reproduktoru.

Nebo pokud se jedná o videohovor, mohou odpovídat prostřednictvím televizoru, palubního počítače ve Vašem vozidle nebo dokonce poslat videonahrávku v reálném čase třeba z dronu, aby si přátelé a rodina mohli také užívat nádherné scenérie.

Při práci mohou chytrý telefon a počítač sdílet obrazovky, takže je možné snadno vyměňovat data pomocí přetahování.Hlavním účelem distribuované technologie je využití hardwarových možností, jako je displej, fotoaparát, mikrofon nebo reproduktor každého zařízení. Poté uživatelům umožní využívat tyto funkce na různých zařízeních, která zajišťují bezproblémové připojení.

Dále se uvádí, že nový EMUI 11 bude založen na Androidu 11 a nikoli na HarmonyOS, protože společnost vyvíjí obrovské úsilí při rozšiřování svého alternativního ekosystému Google Mobile Service, tedy Huawei Mobile Services (HMS). Na nové ROM však pravděpodobně budou existovat některé funkce zděděné od systému HarmonyOS.

Na konferenci Huawei Developer Conference 2020 (HDC 2020), která bude nejspíše v srpnu nebo září, se očekává, že společnost Huawei ukáže všechny novinky z nového operačního systému. Očekává se také, že společnost představí novou verzi HarmonyOS pro více platforem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.