Nadcházející Huawei P40 by mohl duálně zavést HarmonyOS a Android

Společnost Huawei, která je v současné době druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, byla na americkém ministerstvu obchodu USA uvedena na černou listinu, která všem americkým společnostem brání v uzavírání obchodních vztahů se společností. Z tohoto důvodu nemůže Huawei certifikovat své nové telefony pomocí licence Google, přestože běží na nejnovější verzi AOSP (Android Open Source Project).

Po zákazu bylo odhaleno, že Huawei dlouho pracoval na tajném OS pod kódovým označením HongMeng OS. Společnost Huawei údajně vyvinula tuto platformu jako jednotný operační systém kompatibilní s celou řadou produktů od chytrých telefonů po chytré televizory až po informační systémy pro automobily.

Harmony OS

I když tento operační systém, který je oficiálně označován jako HarmonyOS, byl již zveřejněn při spuštění televize Honor Vision, stále není nijak vylepšen. Zjednodušeně řečeno, je třeba investovat spoustu času a úsilí, než bude připraven pro další spotřební zařízení, jako jsou smartphony. Je pozoruhodné, že generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei nedávno prohlásil, že „HarmonyOS bude schopen konkurovat iOS společnosti Apple za 2 roky“. Ačkoli se to jeví jako odvážné tvrzení, stojí za to dodat, že Huawei má zdroje, aby splnilo svůj slib.

Ale i když se Huawei v nadcházejících měsících podaří připravit HarmonyOS, bude těžké přesvědčit uživatele, aby si zakoupili zařízení s neznámým operačním systémem. Aby bylo možné toto dilema vyřešit, mohla Huawei přijít s promyšleným řešením – duálním OS.

Podle zpráv bude nadcházející P40, který bude následovat Huawei P30 z aktuálního roku, schopen duálního bootování jak Android, tak HarmonyOS, přímo z továrny. Koncept duálního spouštění na chytrých telefonech nemá u běžných uživatelů moc velkou podporu, ale mohlo by to být jediné možné řešení, jak se může Huawei vyhnout této složité situaci.

Honor TV s Harmony OS

V případě, že nevíte, co duální bootování znamená, říká se, že Huawei dodává své nadcházející vlajkové zařízení P40 se dvěma samostatnými operačními systémy, HarmonyOS a AOSP, které budou na sobě zcela nezávislé. Trochu dále vysvětlím, že operační systémy budou na sobě nezávislé a budou mít vlastní sadu aplikací a souborů. V zásadě to bude fungovat jako dva různé smartphony v jednom zařízení.

Díky této strategii budou uživatelé moci zažít to, co nejnovější operační systém Huawei přináší ke stolu. Byli by také chráněni možností zálohování pro spuštění systému Android (AOSP) v případě, že se jim nelíbí HarmonyOS.

Kromě toho to společnosti Huawei nejen umožní získat životně důležitou zpětnou vazbu od zákazníků, kterou lze použít k dalšímu zlepšení uživatelského dojmu, ale také jí umožní předvést některé ze svých původních funkcí, které by v současné době mohly chybět ve většině populárních mobilních operačních systémů – iOS a Android.

Uvítali byste možnost dualního systému?

Očekává se, že v rámci předchozích cyklů spuštění chytrých telefonů řady Huawei „P“ bude spuštěn v březnu 2020. Od této chvíle budeme muset trpělivě čekat, až se dozvíme, zda se Huawei rozhodne jít touto cestou nebo ne.

Jaký je váš názor na toto možné řešení od společnosti Huawei?

Já jsem osobně z toho nadšený a určitě bych to uvítal. Byl bych rád, kdyby Huawei uvedl Harmony OS i do nižší řady telefonů, například do řady „Y“. Rád bych si ho koupil jako druhý telefon jen čistě na testování a zkoumání systému.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.