Nakonec i Apple přináší do svých nových telefonů Triple kameru a noční režim

Včera večer společnost Apple uvedla na trh nové chytré telefony řady iPhone 11, které přicházejí téměř stejně jako loňské telefony iPhone s upgradem v sekci fotoaparátu a některými funkcemi.

iPhone 11

To mě přivádí ke slovu „Konečně“, které se perfektně hodí pro Apple a umožňuje mu přizpůsobit iPhone díky trojitému zadním fotoaparátu a funkcemi jako je Noční režim.

Je pravda, že iPhone tento upgrade potřeboval jako sůl. Popravdě čekal jsem od Applu trošku více, ale to je věc názoru. O telefony od Applu se celkem zajímám, dokonce sem několik let využíval jejich telefon iPhone. Dokonce mám doma ještě schovanou raritu iPhone 3GS z roku 2009.


Pokud jde o specifikace, tak iPhone 11 Pro a jeho velký bratr přicházejí s trojitým fotoaparátem a každý z nich má rozlišení 12MP jsou to ultraširokoúhlý: clona ƒ/2,4 a 120° zorné pole, Širokoúhlý: clona ƒ/1,8 a nakonec Teleobjektiv: clona ƒ/2,0

Fotoaparát zatím nedokážu takhle posoudit, pokud jde asi o vybavení, řekl bych, že HW patří k těm průměrnějším. Uvidíme, co nám ukáže po testu DxOMark.

iPhone 11 Pro

Co mě velmi zaujalo tak to je natáčení videa ve 4K s úžasnými 60fps. Tohle je věc, která mi na P30 Pro lehce chybí, ale nic, co by mi trhalo srdce.

Ale i tak si myslím, že toto nastavení kamery není moc konkurence schopné například s Huawei P30 Pro s quad zadní kamerou, včetně 40MP širokoúhlé kamery + 20MP ultraširoké + 8MP teleobjektiv s 5x optickou a ToF kamerou, nebo Honorem 20 Pro.

P30 Pro má „hardwarově“ lepší fotoaparát, ještě uvidíme, jak se na nových iPhonech ukáže noční režim. Za týden se nám představí série Mate 30, tedy přímý konkurent řadě iPhone 11 Pro. Tak musíme ještě týden počkat na podrobnější porovnání.

Autor: Lukáš

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.