Nátlak a špionáž: Huawei tvrdě obviňuje vládu USA

Čínská společnost Huawei byla po několik měsíců pod dohledem vlády USA, která byla rovněž pokutována sankcemi proti síťovému vybavení. Podle Huawei americké orgány při výběru fondů daleko překročily hranice.

Huawei je v očích vlády Donalda Trumpa, to nejhorší na světě. A z Huawei učinil vyjednávací nástroj pro obchodní válku s Čínou. Podle zprávy New York Times však Huawei nyní vznáší proti USA vážná obvinění.

Tlak a nucení

Čínská skupina obvinila americké vyšetřovatele, že na zaměstnance Huawei vyvíjeli obrovský nátlak. Vyšetřovatel je chtěl tímto způsobem přimět, aby se obrátila proti svému zaměstnavateli. Huawei navíc tvrdí, že vláda USA provedla kybernetické útoky určené k proniknutí do firemních sítí.

Obvinění ze špionáže ve směru na Huawei je samozřejmě také obtížné, protože to je přesně to, co USA vyčítají Číňanům. Zaměstnanci amerických úřadů se navíc vydávali za zaměstnance společnosti Huawei aby mohli podávat nepravdivá obvinění proti společnosti.


V tiskovém prohlášení Huawei mimo jiné poznamenává, že agenti FBI navštěvovali Huawei zaměstnance doma a vyvíjeli na ně tlak, aby získali informace o společnosti. Huawei nepředložila žádné veřejné důkazy, ale agentura Reuters uvádí, že viděla dokument, který uvádí, že se to skutečně stalo.

Navíc Huawei obviňuje Trumpovu správu z mobilizace proti Huawei a soutěží s ní o nepodložená obvinění. Zaměstnanci Huawei by také měli být nezákonně vyšetřováni, zadržováni a zatčeni.

FBI nechtěla komentovat obvinění. Mluvčí ministerstva spravedlnosti uvedl, že se nevyjádří k probíhajícím vyšetřováním, ale zdůraznil, že metody jsou vždy v souladu se zákonem.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.