Navzdory sankcím USA: Huawei pokračuje v poskytování aktualizací a aplikací pro Android

Huawei trpí americkými sankcemi uvalenými na výrobce v průběhu americké války mezi USA a Čínou. V pondělí vyprší platnost americké licence pro Android. Ale Huawei se stále drží svého kurzu.

Majitelé chytrého telefonu Huawei s často používaným operačním systémem Google Android stále čelí nejisté budoucnosti. Prodloužení stávající výjímky vyprší dne 18. listopadu, pokud nebude dosaženo dalších dohod. Společnost v tiskové zprávě uvedla, že od tohoto dne, nedojde-li k prodloužení dojde ke stažení oficiální licence pro Android. Datum však údajně nemá žádný dopad na zákazníky.

Znamená to konec Androidu na Huawei?

Společnost Huawei uvádí: „Jinými slovy, bez ohledu na rozhodnutí neexistují žádná omezení, pokud jde o funkčnost vašich zařízení Huawei nebo jejich zabezpečení a budoucí životaschopnost. Budeme i nadále poskytovat opravné záplaty, jakož i aktualizace softwaru a podporu pro naše současné modely. Společnost Huawei uvolní tyto aktualizace a opravy prostřednictvím systému Android Open Source, který zahrnuje všechny chytré telefony, tablety a počítače Huawei, které byly prodány a jsou v současné době na trhu.

Uvolnění aplikací Google pro Android na Huawei Mate 30 zatím v nedohlednu


Stávající vlajková loď Huawei Mate 30 bude i nadále dodávána bez hlavních aplikací Google, jako jsou Mapy, Gmail a další, a bez App Store v Obchodě Play. Důvodem je to, že výrobce i přes výjimku zůstává na černé listině vlády USA. Žádosti podané americkými společnostmi o rychlé pokračování spolupráce s Huawei nebyly ministerstvem obchodu USA dosud přijaty. Ministr obchodu USA Wilbur Ross však v rozhovoru uvedl, že by měly být zpracovány „velmi brzy“.

USA si dále hraje s Huawei

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.