Nebýt omezení ze strany USA, Huawei by v roce 2019 překonalo Samsung

Huawei je jednou z nejuznávanějších značek na světě s řadou různých produktů od běžných domácích síťových produktů po chytré telefony, tablety a notebooky. V současné době je společnost druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Být č. 2 však pro společnost nestačí, jak řekl generální ředitel Huawei Yu Chengdong v post-zahajovacím konferenčním rozhovoru, společnost byla na dobré cestě stát se světovou jedničkou již v roce 2019, bohužel nám to vše pokazila USA.

Richar Yu

Během letošního roku měl čínský technologický gigant omezené zahraniční operace, protože společnost byla zapsána na Seznam subjektů americkým obchodním oddělením se, kterými je omezeno obchodování. To v podstatě zakázalo Huawei a americkým společnostem, jako je Google, mít obchodní vztahy. Poté, co byla společnost Google odříznuta, ztratilo Huawei certifikaci na doplňkové služby Googlu v operačním systému Android. Dokonce se jednu dobu řešil i problém s procesory založeném na technologii ARM, které pohánějí zařízení Huawei.

Huawei

Těsně před zákazem ze strany USA se Huawei podařilo odstranit dalšího rivala, konkrétně tedy Apple, jako druhou největší značku smartphonů na světě. Není tedy zdlouhavé předpokládat, že Huawei měl skutečnou šanci získat i nejlepší místo od Samsungu.

Podle Yu Chengdonga by Huawei bylo světovou jedničkou na trhu. Dále řekl, že lidé falešně předpokládají, že značka je populární kvůli Číně a Číňanům, kteří jsou vlastenečtí a pokračoval v podpoře tohoto prohlášení s tabletem Huawei M6, kterého se údajně prodalo přes 2 miliony kusů po celém světě. Vedoucí pracovník uvedl, že nejdůležitějším důvodem k dosažení těchto výsledků je spokojenost uživatelů, nikoli vlastenectví.

Pokud jde o budoucnost, Huawei je zdánlivě přesvědčena o své budoucnosti. Očekává se, že jeho původně postavený HarmonyOS nebo HongMengOS dorazí v roce 2020, zatímco společnost plánuje jeho další expanzi v evropských regionech.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.