Nejlepší aplikace roku VIMAGE má v AppGallery již milion stáhnutí

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Aplikace VIMAGE, která byla firmou Huawei oceněna jako jedna z nejlepších aplikací v rámci AppGallery, dosáhla milionu stáhnutí. Díky této aplikaci, která byla vyvinuta v Maďarsku, mohou uživatelé přidávat pohyblivé efekty do jinak statických fotek. VIMAGE svůj úspěch přisuzuje především spolupráci s Huawei.

Aplikace, v rámci které mají uživatelé na výběr z několika efektů a animačních technik, jež promění fotku v GIF, nebo jí dodají filmový prvek, se díky partnerství s Huawei stala velice rychle populární. „Naším cílem bylo, aby byla VIMAGE dostupná pro všechny uživatele, a to na globální úrovni,“ říká Zsolt Czigler CEO VIMAGE. „Možnost spolupráce s AppGallery pro nás znamenala velký krok tím správným směrem. Také bychom velmi chtěli poděkovat firmě Huawei. Podpora z její strany totiž byla neskutečná a to zejména, co se týče zviditelnění naší aplikace a umožnění její dostupnosti pro mnoho lidí.“

Derek Yu, šéf Huawei pro střední a východní Evropu, Skandinávii, Kanadu a Turecko řekl:„Jsme velice potěšeni, že VIMAGE dosáhla pomyslné mety jednoho milionu stáhnutí. Jedná se o významný milník a zároveň důkaz, že naše spolupráce přináší své ovoce. Navíc průměrné hodnocení aplikace v rámci naší AppGallery se pohybuje okolo 4.8 hvězdiček. Naším cílem je nadále podporovat i další vývojáře aplikací.“

VIMAGE / Zdroj fotografie: AppGallery

HMS vytváří vývojářům nové příležitosti

Firma Huawei umožnila VIMAGE v rámci vývoje aplikace využití architektury Huawei chip-device-cloud, která značně urychluje transformaci již stávajících aplikací. Huawei se takto zavázal všem vývojářům, se kterými spolupracuje. Mohou tak využívat všechny výhody, které tato spolupráce poskytuje, jako například větší uživatelský dosah. AppGallery má totiž až 560 milionu aktivních uživatelů za měsíc, a to celosvětově.

Součástí partnerství je i možnost využívání takzvaných kitů, které Huawei Mobile Services vyvinulo za tím účelem, aby integrace aplikací byla co nejsnazší. VIMAGE využila následující kity:

  • Analytics Kit: na výběr je z široké palety předem nastavených analytických modelů, které vývojářům pomáhají, aby lépe porozuměli cílovému uživateli, produktu a obsahu.

  • Ads Kit: je monetizační služba, která uživatelům Huawei zařízení zobrazuje vysoce kvalitní cílené reklamy. Ads Kits aktuálně po celém světě využívá více než 33 000 aplikací. 

  • Account Kit: vývojářům nabízí bezpečná a rychlá přihlášení a různé autorizační funkce.

Od počátku partnerství spustila VIMAGE další novou aplikaci s názvem Expose. Tato aplikace nabízí uživatelům možnost přidání pohybujících se filtrů do selfie fotek. Aby efekty správně fungovaly, využila VIMAGE pro segmentování objektů v popředí Huawei ML Kit, který umožňuje využití takzvaného strojového učení k podpoře aplikací AI. Ve výsledku je pak aplikace jako třeba Expose uživatelsky přívětivější a animace jsou plynulejší.

Celosvětově se do ekosystému mobilních služeb Huawei zapojilo vice než 5,1 milionu vývojářů. Systém HMS registruje přes 177 000 žádostí a Huawei má přes 730 milionů uživatelů, kteří vlastní Huawei zařízení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: AppGallery

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.