Nejnovější aktualizace EMUI 10 beta pro Huawei P30 a P30 Pro řeší problém SafetyNet

Společnost Huawei nedávno spustila novou aktualizaci EMUI 10 beta pro řadu P30, která přináší lepší výkon a stabilitu systému a také opravu pro smartphony P30 a P30 Pro.

Někteří uživatelé P30 Pro ohlásili problémy týkající se služby Google Pay, ke které došlo v důsledku selhání služby SafetyNet, u služby Google, která zkontroluje, zda je zařízení originální.Huawei potvrdil, že se zdá, že tento problém pochází od Googlu a obě společnosti se jej snaží vyřešit.

Čínský technologický gigant uvedl, že některá zařízení P30 a P30 Pro nyní padá SafetyNet na firmwaru EMUI 10 beta na bázi Android 10 a ovlivňují pouze omezený počet beta testerů.

„Z důvodu testování verze beta společnost Google obvykle umožňuje, aby se verze beta OS prodejců na konkrétních modelech objevila a chovala se jako certifikovaná verze zařízení, i když tato kombinace verze zařízení je stále v procesu certifikace.

Po nějakém průzkumu jsme zjistili, že naše globální verze EMUI 10 beta vydaná na P30 a P30 Pro začátkem srpna se neobjevuje a chová se jako certifikované zařízení, kde by mělo být, jak je vysvětleno výše.
EMUI10 na P30 / P30 pro byl nedávno certifikován a certifikovaná verze bude v budoucnu dostupná globálním uživatelům. Mezitím se obracíme na Google, aby zjistil příčinu tohoto problému pro současné uživatele beta verze a pokusil se jej vyřešit co nejdříve. “Řekl Huawei.
Uživatelé také testovali Huawei P30 Pro na verzi EMUI 10 beta verze 10.0.0.42 a 10.0.0.0 a oba neprošli testovací aplikací SafetyNet.

Tento problém se stále zobrazuje až do nedávného zavedení beta verze s nejnovější verzí EMUI 10 beta – 10.0.0.153 a od té doby tato vlajková loď opět získala schopnost projít SafetyNet.

Kromě EMUI 10 beta smartphony řady P30 běžící na EMUI 9.1 nebyly hlášeny, že by se potýkaly s podobnými problémy.

Zaznamenali jste tedy problém se selháním SafetyNet na smartphonu řady P30, který běží na EMUI 10 beta?

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiOfficial

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.