Nejnovější EMUI 12 od Huawei není postaveno na posledním Androidu 12

Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Minulý rok Google představil svůj Android 12, nejnovější verzi operačního systému Android. Celkově přichází s různými novými funkcemi, a jeho Material Design byl osvěžen zcela novou knihovnou Material You. Existují také některé změny, které byly provedeny v oblasti výkonu a zabezpečení.

Po představení Androidu 12 bylo mnoho lidí, kteří čekali na základní verzi EMUI 12, nového vlastního mobilního softwaru Huawei. Podle dostupných zjištění se ukázalo, že Huawei se rozhodl ponechat tuto novou verzi EMUI na Androidu 10. Na druhou stranu někteří spotřebitelé mají obavy, proč Huawei nepoužívá Android Open Source Project nebo AOSP verzi Androidu 12 jako jeho základ do EMUI 12.

V současné době společnost Huawei neuvedla verzi Androidu na oficiálním webu, který je zaměřen na EMUI 12. Proto na oficiálním webu tuto informaci nezjistíte. Ale bylo ověřeno několika YouTubery a technickou komunitou, že tato nejnovější verze EMUI 12 má stále Android 10 ve svém jádru.

Než výrobce chytrých telefonů zahájí zavádění OTA, musí získat některé důležité certifikace, včetně certifikátu WiFi, aby mohl prosadit balíček bezdrátové aktualizace. Po těchto omezujících událostech se Huawei musel vzdát svého členství, ale partnerství bylo obnoveno později v nadcházejícím roce. Nejnovější aktualizace softwaru EMUI se však zdánlivě vydává jako běžná OTA, nikoli jako velká aktualizace softwaru.

Google Mobile Services:

Ačkoli nové smartphony Huawei už nemají zajištěnou podporu Google služeb. Tak starší zařízení stále mají certifikáty GM společnosti Google. To znamená, že staré telefony uvedené na trh před květnem 2019 se nemají čeho bát. Například řada Huawei P30 stále používá nativně aplikace Google služeb pro Android.

Popravdě to vypadá, že Huawei se nechce dotknout žádné z částí kompatibility stávajících vlastníků GMS služeb instalací nejnovější verze Androidu, která není oficiálně podporována výrobcem telefonu. Společnost proto postupuje jednoduše a poskytuje spotřebitelům nový vzhled a dojem, aniž by obětovala důležité služby. Mohlo by se také stát, že kdyby uvolnila EMUI 12 na Androidu 11, případně Androidu 12. Tak by mohla zařízení ze série P30 ztratit Google služby.

Přesun uživatelů na HarmonyOS:

Nakonec HarmonyOS. Ano, je to hlavní téma diskuse a mnoho uživatelů se zajímalo, kdy jejich zařízení dostanou upgrade na HarmonyOS. Odpověď není v současnosti ani oficiálně známa. Přesto můžeme očekávat, že Huawei bude dříve nebo později plánovat uvedení globální verze HarmonyOS.

Bude to velký krok, jak pro celou společnost. Tak pro celou uživatelskou komunitu. Už nyní se těšíme na případný příchod HarmonyOS na evropský trh.  

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: honorfacts.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.