Nejnovější Smart TV boxy od společnosti HiMedia budou mít HarmonyOS od Huawei

Huawei Vision / Zdroj fotografie: Huawei

Během Huawei Developer Conference generální ředitel Consumer Bussines Group společnosti Yu Chengdong uvedl, že HarmonyOS dosáhlo přes 150 milionů instalací po celém světě. Tohle číslo zahrnuje mobily, televize, hodinky, tablety či zařízení třetích stran. Mezi tato zařízení nově patří i Smart TV boxy od společnosti HiMedia, tento krok byl celkem překvapující.

HiMedia je značka, která podniká v oboru zvuku a videa. To zahrnuje výzkum a vývoj produktů, které nabízejí high-tech zpracování obrazu, audio kodek a mnoho dalšího. Společnost má nyní v plánu uvést chytrý Smart box, který vaši televizi přemění na chytrý televizor. A jak jsme již zmínili, tak celý systém poběží na HarmonyOS, díky čemuž se stane dalším výrobcem, který HarmonyOS používá.

HarmonyOS bude propojeno se zařízeními Huawei a to přes HarmonyOS Connect, uživatel tedy bude moct ovládat svůj Smart box pomocí smartphonu. Celý HiMedia box bude nabízet ty nejrůznější funkce, jako je dálkové ovládaní či streamování videí online. Box bude nabízet uživatelům přístup k nejnovějším doporučeným filmům, dokonce podporuje i 3D. Zařízení bude brzy dostupné v Číně a to v internetové aplikaci od Huawei VMall.

Smart TV box / Zdroj fotografie: Huawei

Líbí se mi, že další společnost přechází k HarmonyOS, už je jich poměrně dost s tím, že se ten seznam neustále rozšiřuje. Nebudu lhát, byl bych rád za to, kdyby operační systém od Huawei začali využívat velcí hráči na trhu typu Xiaomi či Oneplus v Číně. Myslím, že by si to mohli dovolit, vzhledem k tomu, že tam mají omezené Google služby.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.