Nejnovější Windows 11 získal podporu Android aplikací. Propojení smartphonu a počítače získalo nový rozměr

Microsoft Windows 11 / Zdroj fotografie: Microsoft

Před několika měsíci společnost Microsoft oficiálně představila svůj nejnovější operační systém Windows 11. V současné době se pomalinku začíná rozšiřovat do nových zařízení na trhu. Tento nový systém přichází s několika upgrady a novými funkcemi. Existovala však určitá očekávání, která Windows 11 v době představení popravdě nepřinesl. Systém samozřejmě nemohl mít „vše“, co uživatelé očekávali. Ještě před spuštěním systému Windows 11 existovalo několik zpráv, že tento systém od Microsoft přidá podporu pro aplikací pro Android. Ke zklamání mnoha uživatelů však tato funkce s Windows 11 nepřišla. Přesto to neznamená, že Windows 11 nebude tyto aplikace podporovat.  

Je to pouze pár hodin, kdy zpráva z čínské sociální sítě Billibilli (prostřednictvím vývojářů XDA) ukazuje několik snímků obrazovky, které odhalují aplikace pro Android běžící na Windows. Podle zveřejněné zprávy budou v příštích měsících zasvěcenci Windows moci tuto funkci vyzkoušet. Nicméně snímek obrazovky ukazuje dvě sociální aplikace pro Android běžící na Windows 11. Konkrétně aplikace WeChat je jasně vidět na hlavním panelu Windows 11. Screenshoty dále také ukazují různá rozhraní aplikace WeChat v systému Windows 11.

Podle serveru XDA by „Podpora více instancí pro aplikace Android ve Windows 11 by byla velká věc“. Tato funkce je zcela nová, a stojí za to ji určitě vyzkoušet pro mnoho uživatelů se smartphony s Androidem. V tuto chvíli nemáme mnoho informací o funkčnosti, a dostupnosti této aplikace.

Zdroj fotografie: XDA

Aplikace pro Android jsou ve Windows jako doma

Stejně jako každá jiná aplikace pro Windows budou aplikace pro Android v systému Windows podporovat klasické funkce, jako je změna velikosti, připnutí do nabídky Start nebo na hlavní panel a další funkce. Tyto aplikace budou samozřejmě podporovat „myš, klávesnici, dotykové ovládání atd.“. Redakce portálu XDA však tvrdí, že zatím neexistuje potvrzení, zda aplikace WeChat bude podporovat webovou kameru pro video hovory.

Mezitím jsou tyto úniky vše, co máme. Společnost Microsoft byla ohledně této kompatibility velmi tichá a nejasná. Vzhledem k vzhledu subsystému Windows pro Android v Microsoft Storu a srovnávacích testů však existuje naděje, že aplikace pro Android v systému Windows 11 budou brzy spuštěny. Ve svém projevu Microsoft představil několik technických podrobností o funkcích integrace aplikací pro Android. Společnost tvrdí, že vlastní „Windows Subsystem for Android“ (WSA). Stávající „Linux Windows Subsystem“ je podobný. Aplikace se zobrazí v okně nejvyšší úrovně, lze ji připnout do nabídky Start, změnit velikost a spravovat jako každou jinou nativní aplikaci ve Windows.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.