Někteří dodavatelé získají souhlas s obnovením prodeje společnosti Huawei

Začátkem tohoto týdne americká vláda oznámila nové 90denní udělení výjimky společnosti Huawei a nyní někteří dodavatelé také získali souhlas s obnovením prodeje společnosti Huawei, což bylo dlouho očekávané rozhodnutí USA.

V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do Seznamu subjektů a zavedlo obchodní omezení, která mu zakazují kupovat americké technologie.

Donald TrumpPodle agentury Reuters obchodní oddělení uvedlo, že pro některé společnosti začalo vydávat licence na prodej zboží společnosti Huawei. Okamžitě však nebylo potvrzeno, které výrobky byly schváleny k prodeji čínskému technologickému gigantovi.

Především nejdůležitější licence, kterou Huawei čeká, je pro mobilní služby Google, které je třeba nainstalovat do nových chytrých telefonů.

Americký úředník uvedl, že zhruba z 300 žádostí o licenci byla zpracována asi polovina. Zhruba polovina z nich byla schválena a zbytek byl bohužel zamítnut.

Jiný zdroj potvrzují, že byly schváleny některé licence na prodej součástí mobilních telefonů a neelektronických součástí.

Huawei VS. USA„Ministerstvo vydává tyto úzké licence k povolování omezených a konkrétních činností, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost nebo zájmy zahraniční politiky Spojených států,“ uvedlo obchodní prohlášení ve svém prohlášení, aniž by uvedlo další podrobnosti.

Tato nová zpráva přišla poté, co americký obchod oznámil rozšíření dočasné obchodní licence společnosti Huawei, který slouží defacto pouze stávajícím provozovatelům venkovských sítí v USA a majitelům chytrých telefonů.

Prozatím je to v tomto příběhu docela velké tajemství a můžeme očekávat, že Huawei také získá licenci na používání softwarových služeb Google ve svých zařízeních. Bylo by to vážně skvělém ale zatím musíme počkat na přehled firem, kteří výjimku obdrželi.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.