Němci se nestarají o Trumpovo embargo, podíl na trhu se obnovil

Huawei zatím dokáže absorbovat většinu negativních účinků amerického embarga, alespoň v Německu. To dokládají „oficiální“ údaje o tržních podílech výrobců smartphonů shromážděných společností Gesellschaft für Konsumforschung (GfK).

Když bylo v květnu známo, že společnost Google připravuje čínského výrobce Huawei o licenci používat oficiální verze Androidu na svých smartphonech kvůli zákazu obchodování USA ze strany vlády, tak napětí by se dalo krájet. Na západních trzích se hovořilo o konci prodeje smartphonů Huawei a někteří dokonce zašli až tak daleko, že hovořili o smrtelném úderu proti Huawei na pozici smartphonu.

Informace byly zveřejněny ze zdroje v mobilním průmyslu. Čísla GfK se v průmyslu používají jako nejdůležitější index situace na trhu v Německu, protože kombinují údaje o prodeji nespočetných velkých i malých prodejců a distributorů. GfK za normálních okolností prodává tato data výrobcům s velkou mlčenlivostí, protože společnost má vlastně jakýsi monopol, pokud jde o získání co nejpřesnějších informací o prodeji v německém obchodu.

Huawei Germany

Huawei Market Share: Krátký, ostrý propad v červnu, nyní vysoký jako dříve


Huawei skutečně utrpěl prudký pokles prodeje chytrých telefonů, protože americké embargo se stalo známým a zákazníci byli značně rozrušeni. V poslední době, šéf dceřiné značky Honor v Německu, Marco Eberlein poznamenal, že prodej klesl o 40 procent. Účinky však byly jen krátkodobé, protože podle údajů GfK, i když pokles podílu na trhu v Německu z původních 21 procent v květnu na pouhých 11 procent v červnu musel Huawei akceptovat.


Huawei ke dni 17. července a srpna 2019 měl v Německu dokonce tržní podíl slušných 20 procent. V září 2019 se společnost dokonce posunula na mírně vyšší úroveň ve srovnání se stejným měsícem loňského roku než v září 2018 (17 procent) a dosáhla tržního podílu nejméně 18 procent. Ztráty konkurentů, jako jsou Samsung a Apple, se nyní pravděpodobně znovu promítly. V současné době je Huawei stále na třetím místě mezi největšími výrobci smartphonů.


Důvody, proč je Huawei schopno udržet se na dobré pozici trhu jsou celkem jednoduché. Zákazník zatím nemá možnost pocítit americké embargo na vlastní kůži, co se týče současných prodávaných telefonů. Na druhé straně je to částečně způsobeno tím, že nabízí široké portfolio a představilo vlajkové modely řady Huawei P30 v dubnu těsně před vstupem amerického embarga v platnost.

Kromě toho bude Huawei pravděpodobně působit proti činnostem ve spolupráci s maloobchodníky a provozovateli sítí se spoustou marketingových akcí. Kromě toho jsou starší zařízení rebrandingována pod novým názvem, například nedávný Huawei Nova 5T, který je ve skutečnosti Honor 20 Pro. Na veletrhu IFA 2019 byly navíc představeny nové barevné verze modelů P30, které pomáhají prodlužovat životnost zařízení na trhu.

Kromě toho existuje také skutečnost, že Huawei důrazně inzeroval, že dává zákazníkům takzvaný „budoucí příslib“ a to, že zařízení na trhu nebudou nijak poškozena ze strany amerického embarga. Kromě toho investovali do služeb, které by zákazníkům měly poskytnout jistotu. Zahrnuje to také měsíční servisní den, během kterého berlínské servisní středisko nabízí bezplatné prezentace a slevy na příslušenství a opravy.

Google stop HuaweiJak dlouho bude Huawei strategie rebrandingu, údržby modelů, investic do služeb a „slibu pro budoucnost“ stále fungovat, je zatím ve hvězdách. Nakonec stávající modely Huawei certifikované

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.