Německý operátor vybírá Huawei k vybudování své 5G sítě

Telefonica Deutschland, která je jedním z předních mobilních operátorů v Německu, si vybrala Huawei a Nokia, aby vybudovaly svoji 5G síť. 5G je mobilní sítí příští generace, která slibuje velmi rychlé datové rychlosti a nízkou latenci.

Tento krok je mnohými vnímán jako potencionální urážka vládě USA, která bojuje za své spojence, aby udržovala čínské telekomunikační zařízení z jejich 5G sítí.

Spojené státy naznačují, že používání Huawei představuje riziko národní bezpečnosti, protože její vybavení by mohla Čína použít ke špionáži. Zatímco USA neposkytly žádné důkazy na podporu svého tvrzení, Huawei toto tvrzení opakovaně odmítla.

Zavedení společností Telefonica Deutschland se zdá být velkou úlevou pro Huawei, který čelí kontrole uprostřed bojkotové kampaně vedené Spojenými státy. Země jako Japonsko a Austrálie účinně zakázaly společnosti budování jejich 5G sítí, zatímco Spojené království musí ještě učinit konečné rozhodnutí.

Toto rozhodnutí však není překvapivé, protože německá vláda v říjnu rozhodla, že nevyloučí Huawei ze svých 5G sítí. Místo toho země předložila návrh bezpečnostních pokynů, pokud jde o zařízení 5G, u kterého musí být zařízení od dodavatelů certifikováno.

Telefonica Deutschland uvedla, že společnost čeká na schválení vládou. Nyní Huawei a Nokia pomohou společnosti vybudovat tzv. Radio Access Network nebo RAN. Toto je část sítě, která propojuje zařízení se skutečným signálem 5G. Z hlediska bezpečnosti je RAN často vnímán jako méně citlivý než jádro.

Společnost také oznámila, že sníží svou dividendu za rok 2019 o 37 procent, aby upřednostnila investice do sítí. Přichází to po situacích a podobných škrtech ve výplatě jejích konkurentů Deutsche Telekom a Vodafone.

Telefonica uvedla, že práce by měla začít na začátku roku 2020 a uvedla, že očekává, že do konce roku 2021 bude fungovat 5G v Berlíně, Hamburku, Mnichově, Kolíně nad Rýnem a Frankfurtu. O rok později bude pokryto 30 měst s 16 miliony obyvatel. Oba konkurenti jsou stávající zákazníci společnosti Huawei, ale musí veřejně potvrdit, zda se budou držet zařízení Huawei pro budování 5G sítí.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.