Netflix v ohrožení? Do Česka míří jeho konkurence, která bude navíc výrazně levnější

Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost The Walt Disney Company představila velkolepou expanzi streamovací služby Disney+ do čtyř desítek zemí. Jistě vás potěší zpráva, že mezi vybrané země spadá i Česká republika.

Od začátku tohoto léta budete moci sledovat všechny jejich filmy a seriály legálně na streamovací platformě Disney+. Co konkrétně Disney+ nabízí? Samozřejmě se můžete těšit na Star Wars, Marvelovky nebo klasická díla od Pixaru. Společnost The Walt Disney Company uvedení na další klíčové trhy potvrdila ve středu odpoledne v podrobné tiskové zprávě. Vzhledem k tomu, že jsou na našem trhu streamovací platformy velmi oblíbené, tak Disney+ se u nás stane hlavním konkurentem už dříve zmíněnému Netflixu a třeba HBO GO.

Pokud po této streamovací platformě pokukujete už delší dobu, tak jistě víte, že Disney měl na náš trh dorazit již minulý rok. A nejenom k nám, pochopitelně měl zamířit i k našim bratrům na Slovensko. Situace bohužel nedopadla podle očekávání, a příchod se odsunul až na letošní léto. Co za samotným odkladem bylo, tak to Disney Company neprozradilo.

Už podle dřívějších úniků je jasné, že Disney do toho šlápne skutečně ve velkém stylu. V tiskové zprávě stojí, že se streamovací platforma rozšíří do dalších 42 zemí. Na druhou stranu není divu, streamovací služby v posledních letech díky pandemii nemoci Covid-19 zažívají velký nárůst popularity.

V současnosti má službu Disney+ celosvětově předplaceno více než 118 milionů uživatelů. Když to srovnáme s počtem uživatelů na platformě Netflixu, tak Disney+ má necelou polovinu toho, co Netflix. Tím, že tady bude Disney+ jako nováček, tak službu poskytne i za lákavější ceny. Měsíční poplatek za Disney+ vyjde přibližně na 175 Kč za měsíc.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: hollywoodreporter.com

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.