„Nevěřte HR, nejsou poctiví.“: Člen týmu Huawei píše otevřeným dopisem

Hu Ling, člen týmu lidských zdrojů v elitní výzkumné jednotce laboratoře Huawei 2012, minulý týden zveřejnil nespokojený otevřený dopis, který byl brzy odstraněn. Dopis kritizoval politiku přesčasů společnosti a upozorňoval na to, že vedoucí pracovníci zakrývají další práci, kterou vykonávají i po zákazu v USA.

Podle snímku obrazovky, který viděl Bloomberg News, otevřený dopis sdílený Hu Lingem obsahoval následující prohlášení, které ukazuje nespokojenost a nedůvěru v čínskou společnost:

Huawei

„Vezměte si mé rady bratři: Nevěřte HR, nemají žádnou poctivost“

Dopis navíc zpochybnil účinnost techniků pracujících přesčas. Huawei potvrdil pravost otevřeného dopisu, nicméně odmítli se k této záležitosti dále vyjadřovat.

Huawei je znám svou vyčerpávající pracovní kulturou zvanou „vlčí kultura“, o níž tvrdí, že jim pomohla dosáhnout místa, kde se v současné době nachází. Tato filosofie se však do vysoké rychlosti dostala až poté, co čínská korporace byla na americkém ministerstvu obchodu USA umístěna na černou listinu.

Od té doby začaly týmy inženýrů v Huawei mít směnné 24 hodinové pracovní dny, aby našli alternativy k dodavatelům se sídlem v USA a jejich nabídkám, které jsou pro čínskou společnost cenné.

Kromě toho v červenci začal Huawei odměňovat zaměstnance, kteří by navzdory zákazu mohli zvýšit příjmy. Zejména přesčas není v čínských technologických společnostech neobvyklý, ale tato drsná pracovní kultura vykazuje klesající trend, protože sliby „velkých výplat“ pomalu mizí.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.