Nizozemská vláda umožnila Huawei budovat 5G sít

Předběžná analýza rizik provedená nizozemským ministerstvem spravedlnosti a bezpečnosti ukazuje, že telekomunikace nebudou muset vyloučit Huawei z nových projektů mobilních sítí 5G.

Huawei 5G

„Pracovní skupina zřízená za účelem přezkoumání hrozby ze strany státních sítí podporujících špionážních 5G dospěla k závěru. Že Huawei v žádném případě neohrožuje bezpečnost státu a nehrozí únik důvěrných informací a dat.  „ Pro mě je to dostatečná odpověď na hrozbu “, řekl ministr spravedlnosti Ferd Grapperhaus.

„Od poskytovatelů telekomunikačních služeb se vyžaduje, aby přijali další bezpečnostní opatření, aby zvýšili odolnost vůči hrozbám ze strany zemí. Jedním z těchto opatření je stanovení mimořádně vysokých požadavků na dodavatele služeb a produktů v kritických částech telekomunikační sítě, “dodal.

Tímto způsobem holandská vláda jasně ukázala, že Huawei nebude vyloučen z rozvoje 5G sítě v zemi. Vláda USA v poslední době zesílila tlak na své spojence, aby vyloučili Huawei z výstavby sítí 5G.

Grapperhaus řekl, že pracovní skupina provedla hodnocení rizik se třemi velkými nizozemskými telekomunikačními společnostmi, včetně KPN, T-Mobile a VodafoneZiggo, což umožní telekomunikačním společnostem, aby měly pro dodavatele zařízení vyšší standardy.

Huawei

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.