Nový MateBook D je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 10

Společnost Huawei v Číně oznámila novou řadu notebooků MateBook D spolu s novým reproduktorem Sound X. MateBook D je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 10, což již mohlo překvapit mnoho čtenářů. Ukazuje se tedy, že americké obchodní oddělení nedávno schválilo některé licence k obchodování s Huawei, včetně licence požadované společností Microsoft.

MateBook D

Redmondský gigant ve svém prohlášení Bloombergovi před pár dny odhalil, že mu bylo uděleno povolení „exportovat software“ do Huawei. Přestože společnost zatím neuvedla termín, kdy bude MateBook D uveden na trh, nyní už víme, že bude zahrnovat platformu Microsoft Windows 10.

Před tím Huawei předinstaloval Deepin Linux na své modely MateBooku jako náhradu za Windows 10. Telekomunikační gigant neměl povoleno používat Windows 10 na svých modelech MateBook od doby, kdy byl přidán do seznamu entit vlády USA. Takže prodával levnější verze svých notebooků MateBook se základním systémem Deepin Linux. Navzdory výhodám nastavení systému Linux, Windows jako platforma nemá životaschopnou náhradu pro běžné uživatele. Získání systému Windows 10 na modelech nových notebooků bylo pro společnosti velkou výhodou.

Americké obchodní oddělení údajně minulý týden obdrželo kolem 290 žádostí o licenci k obchodování s Huawei. Bohužel se očekává, že bude schváleno pouze několik z těchto požadavků. Nejsou známé žádné informace o tom, na které další společnosti byly uděleny licence kromě společnosti Microsoft.

Nový MateBook D

Připomeňme si, že prezident Microsoftu Brad Smith, hovořil o tom, jak byl americký zákaz Huawei nespravedlivý a „ne-americký“. Microsoft se údajně obrátil na Trumpovu správu, aby hovořil o zákazu. A pokusil se již několikrát za Huawei přimluvit.


Licence společnosti Microsoft k obchodování s Huawei je krokem vpřed. Boj společnosti však zdaleka není u konce. Stále existují společnosti jako Google, kterým je zakázáno prodávat svůj software čínskému obrovi. A Google je velmi důležitý pro Huawei, který je v současnosti druhým největším výrobcem smartphonů na světě. Bohužel bez základních služeb Google jsou chytré telefony Huawei na mezinárodních trzích v podstatě mrtvé.

Je proto nesmírně důležité, aby Huawei získal přístup ke službám Google co nejdříve. Bohužel, vzhledem k současné situaci, nevíme, zda se to stane někdy teď v blízké budoucnosti.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.