Nový patent „Moon Mode“ od Huawei ukazuje „náhled v reálném čase“ naostřeného měsíce

Když hovořím o režimu Měsíc, existuje pouze jeden smartphone, který Vás asi napadne. A Ano, je to Huawei P30 Pro, protože je to první telefon, který přichází s fotoaparátem, který má měsíční režim. Jak se nedávno odhalilo, společnost dokonce požádala o nový patent režimu měsíce před vydáním P30 Pro.

Podle patentu podaného 22. února 2019 poskytuje aplikace kamery způsob, jak přístroj může pořídit fotografie Měsíce. Metoda automaticky rozpozná měsíc a aplikuje automatické zaostření a vymaže obrysy měsíce za různých světelných podmínek.


Zachycené snímky se pak zpracovávají odlišně, aby se získalo jasný pozadí včetně jasného subjektu (Měsíc). Patent říká, že tato metoda může zachytit křišťálově čistý měsíc a může být snadno zachycena profesionálními i běžnými uživateli.Podobně jako současné generace bude veškeré ostření obrazu a automatické zaostřování prováděno pomocí umělé inteligence (AI), která zachycuje obraz měsíce a po jeho zachycení je vše složeno dohromady, aby se odstranily obrysy, ale skutečný rozdíl je v tom, že fotoaparát je schopen zachytit v dva objekty v jiném světelném prostředí.

Další novinkou patentu je, že změny provedené v Měsíci se objeví spíše v náhledu v reálném čase než po zpracování obrazu, který se stane po pořízení snímku.

Prozatím nejsou k dispozici žádné oficiální informace, kdy by měl Huawei tyto funkce na smartphonech umožnit, ale je jisté, že společnost plánuje v budoucnu rozšiřovat režim Měsíc.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.