Nový render Huawei P40 a Huawei P40 Pro naznačuje prvky designu

Série Huawei P by měla být spuštěna dříve než ostatní vlajkové lodi, protože obvykle přichází se stejným procesorem Kirin, který pohání vlajkové lodi Mate z předchozího roku. Na rozdíl od většiny svých konkurentů, kteří musí čekat, až bude k dispozici nový vlajkový procesor Qualcomm. To by mělo Huawei dát značnou přednost při prodeji. I když jejich telefony však obvykle přicházejí později. Například řada P30 uvedená letos byla až po řadě Galaxy S10. Příští rok se to nebude lišit, když generální ředitel společnosti Huawei potvrdil, že série P bude představena na konci března v Paříži.Modely příštího roku by měly dorazit jako modely Huawei P40 a Huawei P40 Pro a nový únik od Steve Hemmerstoffera z OnLeaks nám dává první pohled na jejich design.

Tipér, který zveřejnil vykreslení více smartphonů z roku 2020, včetně řady Galaxy S11, spolupracoval s 91Mobiles na novém návrhu. Styl vykreslení je podobný tomu, co jsme letos viděli u Pixel 4 – černé obrázky telefonů na černém pozadí. Důvod tohoto typu renderování spočívá v tom, že zatím s návrhem existují jisté nejasnosti.


Huawei P40

Podle obrázků si Huawei osvojuje stejný styl, jaký použila letos pro řadu Huawei P30 – plochý displej pro standardní model a zakřivený displej pro Pro verzi.

Obrazovka Huawei P40 je velikostně umístěna mezi 6,1 „a 6,2“ a měla by být samozřejmě AMOLED. Zatím nevíme, zda má výřez nebo děrovací otvor, a není ani zmínka o vyskakovací selfie kameře. Bez ohledu na informace se zatím průstřel jeví jako hodnověrnější volba.

Ve spodní části Huawei P40 je port USB Type-C spolu s mřížkou reproduktoru vpravo a SIM karty vlevo. Tlačítko napájení a kolébka hlasitosti jsou na pravé straně kovového rámu. Bohužel, P40 nebude mít audio jack.

Na zadní straně se Huawei P40 připojuje k sérii Galaxy S11 svým obdélníkovým designem krytu kamery. Uvádí se, že uvnitř jsou čtyři kamery, jedna více než u P30. Pouzdro kamery vyčnívá ze zbytku skleněného těla. Kromě kamer je zadní strana telefonu holá.

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro je sofistikovanější díky svému designu. Má zakřivený displej jako jeho předchůdce, ale způsob, jakým se sklo a rám spojuje v rozích, se liší od všech smartphonů, se kterými jsme se setkali. Displej má údaje o velikosti 6,5 palce s rozlišením QHD +, obnovovací frekvencí 120 Hz a poměrem obrazovky k tělu 98%.

Zakřivené strany nejsou tak strmé jako u Mate 30 Pro, takže stále máme fyzická tlačítka pro tlačítka hlasitosti a vypínání. Stejně jako standardní model má také port USB typu C lemovaný na spodní straně SIM a mřížkou reproduktorů a nemá také zvukový jack konektor.

Huawei P40 Pro má podobný zadní design jako standardní varianta, ale očekává se, že bude obsahovat více senzorů. Primárním fotoaparátem bylo ohlášeno 64MP Sony IMX686 senzor spárovaný s 12MP periskopovým teleobjektivem, 20MP ultra širokoúhlou kamerou, makro kamerou a ToF senzorem.

Existují zvěsti, že se budou dodávat s baterií 5500 mAh s podporou 50W nabíjení SuperCharge. Měl by také přijít s rychlejší technologií bezdrátového nabíjení.

Oba telefony by měly být dodávány s čipovou sadou Kirin 990 5G, ale Huawei se může rozhodnout použít modem Kirin 990 + Balong 5000 pro standardní P40, zatímco čip s integrovaným modemem bude napájet model Pro. Budou také provozovat Android 10 založený na EMUI 10, ale bez mobilních služeb Google.

Autor: Lukáš

Zdroj:On Leaks

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.