Nový vlajkový procesor bude Kirin 1020, známe už některé podrobnosti!

Qualcomm ohlásil čipovou sadu Snapdragon 865, již před několika dny. A to vedle prémiových čipových sad střední třídy Snapdragon 765 / 765G. Neočekává se, že nové čipové sady budou ihned kompatibilní pro jakýkoli smartphone, očekává se tedy, že budou plně využity až ke konci příštího roku. I v tomto případě jde o trendové téma, pokud jde o procesory do smartphonů, ale Huawei může brzy odpovědět pomocí svých nových procesorů.

Na Twitteru došlo k úniku, který naznačuje, že vlajková loď Kirin nové generace bude pojmenována Kirin 1020. Huawei také říká, že plánuje spuštění procesoru Kirin 820, který nahradí současnou úrodu čipových sad střední třídy (Kirin 810).

Tipér nezveřejnil žádnou představu o specifikacích čipových sad a tyto informace zatím nejsou zveřejněny. Je však bezpečné spekulovat, že čipová sada bude integrována s 5G modemem. Tipér prozradil, že vlajková loď Kirin 1020 bude vyrobena na 5nm procesu a integruje architekturu CPU ARM Cortex-A77. V porovnání s Kirinem 990 přinese téměř 50% nárůst výkonu. Čipová sada nebude mít verzi 4G jako ta současná Kirin 990.

Tipař také odhalil, že Huawei bude pokračovat v letošní aktualizaci produktu tím, že ve druhé polovině roku 2020 uvede první vlajkovou loď s procesorem Kirin 1020 a to sérii Mate 40. Příští rok série P40 bude obsahovat čipovou sadu Kirin 990 5G.

Dále pak Kirin 820, bude mít také integrovaný 5G modem a může se objevit na Nova 7 nebo Honor 10X.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.