Obavy ohledně Huawei jsou naprostým nesmyslem: uvedl Orange CEO

Společnost Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a v celém odvětví nejsou praktiky, které zastaví její dominantní postavení v oblasti 5G sítě.

Generální ředitel francouzského telekomunikačního operátora Orange ve středu řekl, že některé obavy kolem Huawei jsou neopodstatněné a na základě všech pochybností nemají logiku, uvedl agentuře Reuters.

USA tvrdí, že Huawei je hrozbou pro národní bezpečnost a působí podle čínského práva, které Huawei opakovaně popíralo.

Operátor Orange


„Tento mýtus, který (říká se): Mám anténu vyrobenou v Číně, takže musí mít mikrofon, který umožní, aby čínská komunistická strana poslouchala všechny mé konzervativy, je úplný nesmysl,“ řekl šéf Orangeu Stéphane Richard když svědčil před francouzskými zákonodárci.

V současné době Frechova vláda nepodnikla žádné kroky k zákazu čínského telekomunikačního gigantu.

V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei na entity-List, který společnosti brání v obchodování s americkými firmami. Navíc americký prezident Donald Trump naléhá na spojence, aby zakázali Huawei ze stejných bezpečnostních důvodů.

Seznam entit však nezpůsobil Huawei žádné velké škody a většina amerických spojenců v Evropě odmítla čínský technologický gigant zablokovat.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.