Obchodní oddělení brzy umožní americkým společnostem obnovit vztahy s Huawei

Během tohoto roku americké obchodní oddělení umístilo Huawei na černou listinu, která bránila všem americkým společnostem v tom, aby měly s čínskou společností jakékoli obchodní vztahy. Několik zpráv v minulosti naznačovalo, že zákaz by mohl být brzy zrušen, ale žádná z nich nedospěla až do sladkého finále.

Nicméně ministerstvo obchodu Wilbur Ross nedávno v rozhovoru pro Bloomberg řekl, že zvláštní licence umožňující americkým společnostem jednat s Huawei dorazí „velmi brzy“. Ministerstvo obchodu obdrželo téměř 260 žádostí od amerických korporací, které jim umožňují znovu navázat obchodní vztahy s Huawei, což je „víc, než jsme si mysleli,“ informoval úředník USA.

Zatímco Ross neuvedl, které společnosti se sídlem v USA požádaly o licence, je třeba poznamenat, že ne všem těmto společnostem by licence byla udělena, jakmile budou zavedeny nové standardy obchodního oddělení. Jednou společností, která tuto výjimku získá, je společnost Google, která vede vývoj systému Android.

Donald Trump


Po uložení na černou listinu nemohla společnost Huawei nabídnout nové telefony se službami Google včetně obchodu Google Play, což negativně ovlivnilo jejich prodej. Trvalejší licence by proto mohla společnosti Google a Huawei umožnit obnovení podnikání jako dříve.

Za zmínku stojí, že FCC navrhla zákaz poskytovatelů telekomunikací používat hardware od Huawei. Kromě toho budou ti, kteří nadále používají zařízení čínské korporace, osvobozeni od peněz Fondu univerzálních služeb.

Situaci sleduji a jakmile zjistím další informace, budu Vás informovat!

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.